Antrenorul lui Napoli, Walter Mazzari: "Dupa ce a dat 3 goluri, Steaua nu a mai jucat NIMIC!"

Steaua Napoli Europa League
Data publicarii: Joi 30 Septembrie 2010, 22:55
Data actualizarii: Joi 30 Septembrie 2010, 22:56

STEAUA 3-3 NAPOLI / Antrenorul lui Napoli, Walter Mazzarri a declarat ca Steaua nu a mai contat deloc dupa ce a condus cu 3-0, pe teren existand doar echipa sa, care a si reusit egalarea.

"Nu a fost dezastru in primele minute, nu cred ca apararea a avut vreo vina la golurile Stelei, poate doar la al treilea gol a fost o eroare in defensiva. Jocul echipei mele nu a fost de 0-3 in primele 15 minute. Dupa 3-0, Steaua nu a mai jucat nimic, doar Napoli a fost pe teren. Au mai fost doua bare ale Stelei, dar intamplatoare. Nu cred ca trebuie criticata defensiva. A fost un meci ciudat in primele 15 minute. Steaua a fost bine pregatita, a fost incurajata de public, dar important este ca dupa 15 minute noi am schimbat fata jocului. Chiar am fost nevoiti sa schimbam tot planul dupa golurile lor. Steaua a avut doua centrari si a marcat trei goluri", a declarat Mazzarri.