Surpriza lui Dalglish pentru meciul cu Braga! Cum ataca Liverpool singurul obiectiv ramas pentru acest sezon:

Liverpool braga Europa League
Data publicarii: Joi 17 Martie 2011, 12:14
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2011, 12:31

Kenny Dalglish se afla in fata primului moment crucial de la revenirea pe Anfield. Daca in campionat a reusit sa urce echipa pana pe locul 6, dupa ce s-a aflat mult timp in a doua jumatate a clasamentului, Dalglish este obligat acum sa obtina biletele pentru sferturile Europa League.

Liverpool are de intors rezultatul de 0-1 din meciul tur in fata spectatorilor de pe Anfield. Meciul cu Braga va insemna si primul meci in care Dalglish va incepe cu Andy Carroll inca din primul minut.

Atacantul de 40 de milioane de euro, transferat in aceasta iarna de la Newcastle, are misiunea de a duce echipa in sferturi, insa are si o revansa de luat. In meciul tur, Carroll a fost lovit intentionat cu cotul de fundasul Kaka, gest pentru care arbitrul nu a aratat nici macar cartonasul galben.

"Jucatorii nu trebuie motivati in niciun fel inainte de acest meci, pentru ca au asta in sange. Toti vor sa evolueze la cel mai inalt nivel. Carroll poate sa se razbune pentru acel cot primit in figura cu o evolutie buna in meciul retur.", a spus Kenny Dalglish la conferinta de presa.

Echipele probabile:

Liverpool: Reina; Carragher, Skrtel, Kyrgiakos, Johnson; Spearing, Poulsen; Kuyt, Meireles, Cole; Carroll.

Braga: Artur; Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio; Salino, Viana; Alan, Mossoro, Paulo Cesar; Lima.