Singurul roman din Europa League viseaza la trofeu! Pasa de gol cu care a razbunat Steaua! Care a fost jucatorul serii in EL! VIDEO REZUMAT:

Data publicarii: Vineri 15 Martie 2013, 15:25
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2013, 15:26

Lazio va juca impotriva celor de la Fenerbahce in sferturile Europa League dupa ce au trecut la pas de VfB Stuttgart.

Singura echipa care a batut-o rau de tot pe Steaua in acest sezon, VfB Stuttgart, a fost eliminata de Lazio din Europa League. Dupa 2-0 in tur chiar pe terenul nemtilor, Lazio a castigat lejer si meciul de pe Olimpico.

Radu Stefan a fost integralist la gazde si a pasat perfect la primul gol al meciului, reusit de catre Kozak. Jucatorul ceh de 23 de ani a reusit un hattrick, marcand si in minutele 8 si 87. Pentru oaspeti, la care Maxim nu a fost in lot din cauza unei accidentari, a marcat Hajnal in minutul 62.