"Arbitrul polonez tinea neaparat sa se intample ceva! Kapetanos a vrut sa-l aprecieze Doroftei!"

Adrian Porumboiu Marcin Borski Napoli Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 11:47
Data actualizarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 12:07

Patronul lui FC Vaslui Adrian Porumboiu a declarat ca arbitrul polonez a prelungit gresit partida cu peste sapte minute.

"Parca arbitrul polonez tinea neaparat sa se intample ceva. Daca le aduni pe toate, o sa vezi ca timpul de prelungire a fost prelungit cu 30 de secunde. Pana la urma, e vorba si de ghinion. E mai mult decat frustrant, am trecut cu Marius pe banca prin asa ceva

Gestul lui Kapetanos se justifica doar daca spune ca a vrut sa il aprecieze Doroftei; nu stiu ce a vrut sa faca. Semiesecul i se datoreaza lui Kapatanos. In prima repriza nici nu stiam ca e o echipa de Serie A pe teren. Apoi au prins curaj....

Imi pare rau de Marius. La meciul Unirea-FC Vaslui de anul trecut s-a intamplat excat la fel, tot cu Marius pe banca. A fost un deja-vu. Tatarusanu a stat pe gazon 2:40, exact ca si Kuciak. A fost identic. Arbitrul a gresit grav, a adaugat un timp risipit, in mod nejustificat. A adaugat in plus 30 de secunde. E si ghinion. E frustrant. A fost un arbitru fricos in fata numelui Napoli. Arbitrul a facut doar o greseala in favoarea Stelei, la Ricardo. Marius merita mult mai mult, e un om remarcabil. E curat ghinion sa iei gol in ultima secunda. Daca era un alt antrenor, mingea nu intra in poarta in ultima secunda. Arbitrului nu i se va intampla nimic, va garantez. Asta e filosofia UEFA. Indiferent de decizia arbitrului, nu se justifica iesirile suporterilor.

MM Stoica a fost prezentat oficial echipei. De azi, doar cu el vorbiti. Nici la o echipa de judet nu se dau 5 zile libere. Miercuri ei se vor prezenta la antrenament", a spus Porumboiu la Sport.ro.