După înfrângerea cu 1-3 pe Arena Națională, roș-albaștrii vor încerca să producă o surpriză în meciul de joi, de la ora 22:00, pe Parc Olympique Lyonnais.

Fundașul central Joyskim Dawa a declarat că echipa merge cu capul sus în Franța și că nu are nimic de pierdut. 

"Nu multă lume credea în noi că vom ajunge în această fază a competiţiei. Am reuşit şi este foarte bine pentru club şi pentru ţară", a spus fotbalistul camerunez.

Dawa, susținut de prieteni și familie în Franța

Pentru Dawa, acest meci va avea o încărcătură specială, deoarece se va juca în fața multor prieteni și cunoscuți. 

"L-am rugat pe Cătălin (n.r. ofițerul de presă) să îmi facă rost de foarte multe bilete în Franța", a dezvăluit fundașul de 28 de ani.

Ajuns la FCSB în 2022 de la FC Botoșani, Dawa a bifat deja 131 de meciuri în tricoul roș-albastru, reușind 12 goluri și două pase decisive.

În ciuda unui meci curajos la București, FCSB a fost învinsă cu 1-3. Tagliafico a deschis scorul pentru Lyon în minutul 30, dar FCSB a egalat prin Alexandru Băluță.

Pe final, francezii au fost mai puternici și au înscris prin Fofana, în minutele 86 și 90.