Hamburg - Werder in semifinalele UEFA: Udinese 3-3 Werder Bremen! Vezi rezumat

Data publicarii: Joi 16 Aprilie 2009, 23:43
Data actualizarii: Vineri 17 Aprilie 2009, 00:33

Werder Bremen s-a calificat in semifinalele UEFA in fata lui Udinese, dupa 3-1 in tur si 3-3 in retur. VEZI REZUMAT

Inler de la Udinese a deschis scorul in minutul 15, iar italienii sperau la o intoarcere spectaculoasa in cartile calificarii, dupa un 1-3 in meciul tur. Nemtii de la Werder au raspuns in minutul 28, cand Diego a egalat, pentru ca 2 minute mai tarziu, Quaghiarella sa marcheze golul de 2-1. Tot el a inscris si in minutul 38, iar Udinese egala situatia din tur.

Dupa pauza, Diego a lovit letal in minutul 60, urmat la 13 minute de Pizarro. Werder scoate un 3-3 in Italia si se califica in semifinalele Cupei UEFA, unde va juca cu Hamburg.

Udinese: 22. Handanovici - 2. Zapata (15. Mauricio Isla '84), 19. Felipe, 6. Domizzi, 26. Pasquale - 88. Inler (5. Obodo '84), 21. D'Agostino (5. Obodo '84), 20. Asamoah - 11. Sanchez (7. Pepe '33), 27. Quagliarella, 83. Floro Flores. Antrenor: Pasquale Marino.

Werder Bremen: 1. Wiese - 8. Fritz, 29. Mertesacker, 4. Naldo, 3. Pasanen (2. Boenisch '66) - 16. Tziolis, 22. Frings, 11. Ozil - 10. Diego (25. Niemeyer '83) - 23. Hugo Almeida (9. Rosenberg '86), 24. Pizarro. Antrenor: Thomas Schaaf.