Gigi e IMPARATUL Stelei! Vezi cum rad elvetienii de Becali si cum critica politia romana!

Gigi Becali Europa League Grasshopper Zurich Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 20 August 2010, 12:43
Data actualizarii: Vineri 20 August 2010, 13:33

Elvetienii au plecat nervosi din Romania. Nu doar din cauza rezultatului final, ci si din cauza incidentelor din trafic inainte de meci. Vezi ce scriu cei de la Blick despre organizare si Gigi Becali!

"Romanii au fost mai mari, mai batrani si mai experimentati. Si au declansat teroarea psihologica inainte de meci in complicitate cu politia locala. Autocarul a facut 55 de minute de la hotel si pana la stadion deoarece singura masina a politiei ce escorta echipa a ramas in urma!", scrie tabloidul Blick dupa victoria Stelei cu 1-0 in fata lui Grasshopper.

Blick nu il iarta pe Gigi Becali, pe care l-a denumit "IMPARATUL STELEI".
"Imparatul poate sarbatori. Sus pe platforma, patronul Gigi Becali, devenit milionar dintr-un simplu cioban, a sarbatorit cu multimea ridicandu-si mainile in aer. Stancu a marcat golul victoriei in minutul 71.

Imparatul, care era imbracat in costum alb si cravata roz, poate sarbatori in loja, a fost 1-0. Visul european nu a murit.

1 milion de euro este premiul doar pentru calificarea in grupe. Dar cine var sarbatori joia viitoare?" au scris cei de la Blick.

VIDEO Cum a sarbatorit Becali victoria de aseara!