Rat si Tatarusanu, victorii cu 6-1 si 3-0; Goian a produs una dintre surprizele serii cu Asteras Tripolis! Toate rezultatele

00:13 19 Sep

Rezultatele FINALE in Europa League! Steaua a castigat la cea mai mare diferenta, dar PAOK - Dinamo Minsk a fost meciul cu cele mai multe goluri

O seara cu 69 de goluri in grupele EL!

23:40 18 Sep

GOOOOOOL STEAUA! :)

Steaua face 6-0 prin Rusescu, grecii de la PAOK raman la 5-0! Sâc, sâc :))

Englezilor nu le vine nici lor sa creada

23:34 18 Sep

Steaua si PAOK duc o lupta de la distanta. Ambele conduc cu 5-0! Steaua a inscris din nou prin Keseru, care a facut un hat trick! Meciul e AICI

23:27 18 Sep

Spectacol total in Europa League! Everton face scor cu Wolfsburg, de PAOK nici nu mai vorbim :)

Cateva meciuri in care s-a mai inscris:
Everton 3-0 Wolfsburg (Rodriguez O.G 15', Coleman 45+1', Baines Pen 47')
Napoli 2-1 Sparta Praga (Higuain Pen 23', Mertens 51' // Husbauer 14')
Legia Varsovia 1-0 Lokeren (Radovic 58')

22:55 18 Sep

Rezultate pauza

22:43 18 Sep

FK Krasnodar a deschis scorul la Lille prin Laborde. Din lotul echipei ruse nu fac insa parte nici Gicu Grozav, nici Jeremy Bokila

Fiorentina conduce si ea cu 1-0 pe Artemio Franchi. Vargas a inscris pentru italieni, la care Tatarusanu este titular

22:34 18 Sep

Revenim la PAOK - Dinamo Minsk. Grecii fac 4-0 in minutul 20. Ghiciti marcatorul!

Bineinteles, acelasi Athanasiadis! INFO: grecul a marcat golul 3 din pasa lui Razvan Rat

22:32 18 Sep

Suntem cu ochii si pe adversarele Stelei. Dinamo Kiev conduce cu 2-0 in Portugalia. Rio Ave nu pare capabila sa le tina piept ucrainienilor, care au marcat prin Yarmolenko si Belhanda, in minutele 20 si 25

Toate rezultatele LIVE

22:23 18 Sep

3-0 in minutul 16 | PAOK face spectacol in fata propriilor suporteri. Acelasi Athanasiadis a marcat

In caz ca va intrebati si cum arata echipa grecilor :)

22:20 18 Sep

PAOK marcheaza pentru 2-0 pe teren propriu! Athanasiadis inscrie in minutul 12 impotriva lui Dinamo Minsk, echipa care a eliminat CFR Cluj in tururile preliminare

22:17 18 Sep

S-a marcat deja pe 3 stadioane in meciurile incepute la ora 22:05

PAOK Salonic, cu Razvan Rat titular, conduce Dinamo Minsk. Bielorusii au marcat in proprie poarta prin Nikolic
Young Boys Berna are 1-0 cu Slovan Bratislava. Gol Lecjaks
Sevilla 1-0 Feyenoord. Gol Krychowiak din pasa lui Gerard Deulofeu

22:14 18 Sep

Minutul 7 la Steaua - Aalborg. Steaua are o sansa importanta, dupa un sut al lui Latovlevici. Danezii au avut si ei o actiune extrem de periculoasa, incheiata cu o cazatura a unui jucator danez in careul Stelei. Arbitrul a lasat jocul sa continue

21:49 18 Sep

GOOOOOOOL Asteras! Echipa lui Dorin Goian egaleaza pe Ataturk! Parra inscrie pentru greci

Dorin Goian a luat un cartonas galben in minutul 73 al partidei

21:46 18 Sep

Nebunie la Apollon - Zurich. Cipriotii joaca in 10 oameni din minutul 80, dupa eliminarea lui Marcos Gullon, dar au reusit sa faca 3-2. Koch si-a dat un autogol

Din pacate, Nicolae Grigore a ramas pe banca

21:44 18 Sep

UPDATE REZULTATE
Gladbach 1-1 Villarreal. Spaniolii au egalat in minutul 68 prin Uche
Apollon - Zurich. Elvetienii au revenit de la 0-2 si au egalat in doar 3 minute. Rikan si Yapi-Yapo au marcat in minutele 50 si 53
Copenhaga 2-0 HJK. Dubla marcata de Jorgensen in minutele 68 si 81
Salzburg 2-2 Celtic. Salzburg a egalat Celtic pentru a doua oara pe teren propriu. Soriano a inscris in minutul 78
Panathinaikos 1-2 Dinamo Moscova. Dinas a redus din diferenta in minutul 63
Dnipro 0-1 Inter. Italienii au deschis scorul in Ucraina prin D'Ambrosio. Rotan a fost eliminat de la Dnipro in minutul 67

21:39 18 Sep

Dinamo Moscova isi majoreaza diferenta la Atena. Ionov face 2-0 in meciul cu Panathinaikos

Meanwhile, veste buna din Italia. Tatarusanu e titular la Fiorentina si va bifa primul meci oficial

21:38 18 Sep

Pauza pe stadioanele din Europa. Meciul dintre Qarabag si Saint Etienne e singurul care s-a incheiat. Scorul a fost nul, 0-0

Apollon a facut 2-0 cu Zurich, gol Gullon in minutul 40
Salzburg a egalat Cetic pe teren propriu. Gol marcat de brazilianul Alan
Dinamo Zagreb defileaza pe Maksimir impotriva Astrei (MECIUL E LIVE AICI)
Dinamo Moscova conduce cu 1-0 Panathinaikos, la Atena. Kokorin a inscris in minutul 40

Echipa lui Dorin Goian a cedat in minutul 33 la Istanbul. Besiktas a deschis scorul prin Gokhan Tore

21:37 18 Sep

Se mai inscrie pe stadioanele din Europa. Gladbach a deschis scorul cu Villareal prin Herrmann (min 21), Celtic a marcat la Salzburg (Wakaso Mubarak in minutul 14), iar Dinamo Zagreb are deja 2-0 cu Astra, din nefericire.

Primul gol al serii s-a marcat la Nicosia! Apollon Limassol, echipa lui Nicolae Grigore, a deschis scorul in meciul cu Zurich. Papoulis a inscris in minutul 9

Meciul de la Zagreb, dintre Dinamo si Astra, sta si el sa inceapa. Stadionul Maksimir este insa destul de gol la aceasta ora. Noi speram sa ramana asa, mai ales ca ultrasii croati nu sunt in cele mai bune relatii cu oficialii clubului si au boicotat mai multe partide in ultima perioada

Goian nu va avea deloc un meci usor! Asupra Istanbulului s-a abatut o furtuna, iar gazonul este ud. Ploaia s-a oprit insa. Cel putin pentru moment

21:36 18 Sep

Un alt roman calificat in grupele Europa League este Nicolae Grigore. Fostul mijlocas al Rapidului va fi insa doar rezerva in meciul dintre Apollon Limassol si FC Zurich

O veste buna in schimb de la Istanbul, unde Dorin Goian va fi titular impotriva lui Besiktas. Fundasul roman va juca in centrul defensivei lui Asteras Tripolis alaturi de un senegalez - Sankare.

Echipele de start

21:35 18 Sep

Vlad Chiriches, doar rezerva in meciul pe care Tottenham il joaca in aceasta seara cu Partizan Belgrad. Fundasul se pare ca a fost "taxat" de Pocchetino pentru prestatia mai putin buna din meciul cu Sunderland (2-2).

Primul 11 al englezilor arata asa

Astazi se joaca primele meciuri in grupele Europa League! Cele mai interesante dueluri sunt la Gladbach, Belgrad, Liverpool si Napoli.

In grupele echipelor romanesti, pe langa meciurile Astrei si Stelei, se joaca FC Salzburg - Celtic, respectiv Rio Ave - Dynamo Kiev.