Moment incredibil pentru Chipciu la debutul la Sparta! A cazut in careu, arbitrul a apelat la VAR! Ce s-a intamplat dupa

Sparta Praga alex chipciu florin nita Nicolae Stanciu Stranieri Moment incredibil pentru Chipciu la debutul la Sparta! A cazut in careu, arbitrul a apelat la VAR! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2018, 21:20
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2018, 22:02

Sparta Praga a castigat fara mari emotii meciul din prima etapa a sezonului din Cehia, 2-0 cu Opava.

FINAL DE MECI! 2-0 PENTRU SPARTA PRAGA

Update: Tetteh, intrat dupa pauza, inscrie golul de 2-0 pentru Sparta cu un sut deviat in minutul 84.

• Ce surprize pentru romanii Spartei in primul meci oficial al sezonului! Stanciu este in premiera capitan, Chipciu joaca pe un post neasteptat

Update: Stanciu trece putin pe langa gol in minutul 74 cu un sut formidabil in diagonala, mingea lovind transversala!

Update: Kanga deschide scorul pentru Sparta in minutul 72 cu un sut de la peste 25 de metri, portarul celor de la Opava avand si el o vina la gol.

Update: Cea mai controversata faza a meciului a avut loc in minutul 57. Alex Chipciu primeste mingea in careu, trece de un adversar si apoi cade in careu! Reluarile arata ca fostul jucator de la Anderlecht si Steaua a fost calcat de adversar. Arbitrul a oprit jocul si a apelat la VAR, mergand sa vada reluarea pe ecran. Surprinzator, centralul a decis ca nu a fost penalty si jocul a fost reluat cu o repunere de la margine!

A inceput campionatul din Cehia iar formatia cu cei mai multi romani, Sparta Praga, debuteaza contra celor de la Opava. Fostii stelisti, Florin Nita, Alex Chipciu si Nicolae Stanciu, au fost toti titulari in partida cu formatia nou-promovata, insa Bogdan Vatajelu nu s-a aflat in lot.

Daca in pregatiri a avut numarul 21, Alex Chipciu a preluat odata cu startul sezonului numarul 18 si a fost folosit pe o pozitie neasteptata - fundas dreapta! Cu toate astea, Chipciu a avut 2 oportunitati excelente de a marca in prima repriza.

Decarul celor de la Sparta Praga, Nicolae Stanciu, a primit banderola de capitan in premiera.