Copenhaga SPULBERA tot in campionat! Danezii se distreaza inainte de Steaua! Ce adversari l-au bagat in sperieti pe Reghe:

Steaua Europa League FC Copenhaga Europa League
Data publicarii: Luni 03 Decembrie 2012, 06:31
Data actualizarii: Luni 03 Decembrie 2012, 06:26

FC Copenhaga are un sezon intern la fel de bun ca Steaua si promite sa se bata pe viata si pe moarte joi seara, de la 20.00, la ProTV si pe voyo.ro.

Copenhaga s-a impus aseara fara probleme in fata lui Randers, scor 2-0, dupa doua reusite din prima repriza. Cornelius si Sigurdsson au marcat, cei doi fiind si cei mai periculosi jucatori ai danezilor. Adversara Stelei de joi s-a relaxat in repriza a doua si s-a multumit sa mentina diferenta de pe tabela.

Copenhaga e pe primul loc in campionatul de 12 echipe al danezilor, cu 44 puncte in 19 etape. Pe locul 2 e adversara lui Mircea Lucescu din Liga, Nordsjaelland, cu 32 de puncte si un meci mai putin disputat.