Contra crede in MIRACOLE cu Swansea: "Sa aratam ca nu suntem sub ei!" Planul pentru un RETUR istoric la Ploiesti!

Cosmin Contra Petrolul Ploiesti Swansea Europa League
Data publicarii: Duminica 25 August 2013, 22:18
Data actualizarii: Duminica 25 August 2013, 22:20

►S-o intoarcem ca la Ploiesti! Petrolul - Swansea, joi 20:30, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

"Incercam sa fim o echipa care joaca fotbal. Avem inca probleme cu mentalitatea. Astazi ne-am relaxat dupa 2-0, nu am mai atacat poarta adversa si am avut probleme. Ne-am jucat cu focul, dar pana la urma am obtinut o victorie mare, o victorie de moral, dupa meciul slab facut de noi cu Swansea.

Vreau sa-mi felicit baietii si asta e echipa pe care eu mi-o doresc. Echipele mari dau cate goluri pot. Daca pot da cinci, sase, atunci cinci, sase dau. Asta imi doresc si pentru noi.

Vreau sa ne jucam putinele sanse pe care le mai avem. Daca vom juca asa cum am facut-o astazi in primele 25 de minute, cred ca avem o sansa. Sper ca stadionul sa fie arhiplin si fanii sa faca o atmosfera cum numai ei stiu. Imi doresc sa marcam doua goluri pana la pauza si sa aratam ca echipa Petrolul nu este sub Swansea", a declarat Cosmin Contra la Digi.