Cine si-a facut aparitia pe stadion la Utrecht 2- 3 Heerenveen! VIDEO: Twente 1-0 Ajax si Den Haag 1-5 PSV!

Ajax Amsterdam Ola Toivonen PSV Eindhoven Steaua twente Europa League
Data publicarii: Luni 09 Noiembrie 2009, 15:00
Data actualizarii: Luni 09 Noiembrie 2009, 15:01

La meciul dintre echipa lui Mihaita Nesu, Utrecht si Heerenveen, pe stadion si-a facut aparitia o pasare care a survolat terenul excat cand Utrecht marca in ultimul minut de joc.

Heerenveen a castigat cu 3-2 in deplasarea de la Utrecht. Golurile lui Heerenveen au fost marcate de Elm in minutul 15 si Papadopoulos in minutele 68 si 78. Pentru echipa lui Nesu au marcat Cornelisse in minutul 81 si Mulenga in minutul 90.

Twente Enschede, adversa Stelei in Europa League, a invins, in etapa a 13-a a campionatului olandez, Ajax Amsterdam, rivala Timisoarei cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ruiz Gonzalez in minutul 47.

Twente: Boschker - Stam, Douglas, Wisgerhof (Carney '46), Tiendalli - Brama, Perez (Tiote '75), Janssen - Ruiz, Nkufo, Stoch (Akram '90)

Ajax Amsterdam: Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita - Gabri (Rommedahl '70), Enoh, De Zeeuw (De Jong '57) - Suarez, Pantelici (Sulejmani '16), Emanuelson.

In primul meci din grupa H a Europa League, Steaua si Twente au remizat, scor 0-0, in Olanda. Partida retur se va disputa la 17 decembrie, in Ghencea.

In grupa A a Europa League, Ajax a intalnit Timisoara la Amsterdam, partida incheiata cu scorul de 0-0. Returul se va disputa la 2 decembrie, la Timisoara.

Toivonen, omul etapei in Olanda: a dat 4 goluri!

PSV Eindhoven, adversara lui CFR Cluj in grupa K a Europa League, a castigat in deplasare, scor 5-1, in fata lui Ado Den Haag.

Pentru oaspeti au marcat Toivonen in minutele 10, 14, 42, 73 si Bakkal in minutul 51. Pentru Ado Den Haag a inscris Soltani, in minutul 71.

Din minutul 39, Ado Den Haag a evoluat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Van den Bergh. In a doua repriza, din minutul 57, Ado a jucat cu doar 9 jucatori in teren, Immers primind si el cartonasul rosu.

PSV Eindhoven: Isaksson - Salcido, Manolev (Marcellis '67), Rodríguez, Pieters (Reis '61) - Afellay, Bakkal, Engelaar - Toivonen, Lazovici (Amrabat '71), Dzsudzsak.

In grupa K a Europa League, PSV a invins acasa, 1-0, pe CFR Cluj, returul urmand sa aiba loc la 16 decembrie, la Cluj-Napoca.