Cel mai SLAB penalty al sezonului de Europa League! Un fotbalist s-a facut de ras cu o executie de la 11 metri:

Europa League st gallen Swansea Europa League
Data publicarii: Vineri 04 Octombrie 2013, 09:25
Data actualizarii: Vineri 04 Octombrie 2013, 09:42

►Lupta secolului in box: Klitschko - Povetkin, 4 centuri in joc! Sambata 20:00 IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Goran Karanovic, fotbalistul elvetienilor de la St. Gallen, echipa care a batut Kuban-ul lui Dorinel Munteanu in prima etapa a grupelor Europa League, s-a facut de ras in meciul cu Swansea, incheiat cu victoria galezilor.

La scorul de 0-0, in minutul 14, elvetienii au beneficiat de o lovitura de la 11 metri, iar Karanovic si-a asumat raspunderea. Acesta a sutat insa cat se poate de prost, trimitand mai degraba o pasa la portar, ca la antrenamente.

Tremmel (Swansea) a retinut fara probleme, iar colegii lui Karanovic au ramas inmarmuriti.

15 minute mai tarziu galezii aveau sa deschida scorul si sa castige in cele din urma meciul.