Ce se întâmplă cu Moruțan și Cicâldău? Întrebare directă pentru Domenec Torrent, înainte de Galatasaray - Barcelona

Olimpiu Morutan Alexandru Cicaldau Barcelona Domenec Torrent Galatasaray Europa League
Data publicarii: Miercuri 16 Martie 2022, 16:35
Data actualizarii: Miercuri 16 Martie 2022, 16:35

Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan au prins puține minute în ultima perioadă la Galatasaray, în special după schimbarea antrenorului, iar fostul jucător de la FCSB chiar a fost exclus din lot la mai multe partide de campionat.

La conferința de presă premergătoare meciului Galatasaray - FC Barcelona, contând pentru returul din optimile de finală ale Europa League, antrenorul Domenec Torrent a fost întrebat de reporterul PRO TV ce se întâmplă cu cei doi jucători români și dacă există posibilitatea să joace mai mult în perioada următoare, având în vedere că sunt așteptări mari în cazul lor.

Ce se întâmplă cu Moruțan și Cicâldău? Domenec Torrent refuză să comenteze

Fostul secund al lui Pep Guardiola de la Barcelona, Bayern sau Manchester City a refuzat să vorbească despre situația celor doi, spunând că este concentrat la partida din Europa League.

"Nu sunt aici ca să vorbesc despre jucători. Înțeleg că ești din România și te interesează situația a doi jucători români, dar acum suntem înaintea unui meci foarte important pentru echipă", a spus Domenec Torrent, la conferința de presă.

Galatasaray - Barcelona, returul din optimile de finală ale Europa League, se joacă joi, de la ora 19:45, ÎN DIRECT pe Pro X și VOYO. În prima manșă, pe Camp Nou, cele două formații au remizat, scor 0-0.

Alexandru Cicâldău a jucat puțin peste 10 minute în meciul tur cu Barcelona, în timp ce Olimpiu Moruțan a fost rezervă neutilizată. Fostul jucător de la FCSB a prins doar 30 de minute pe teren în ultimele opt partide ale lui Galatasaray.