"Ce-ai patit la ochi?" Chiriches a incasat-o in primul meci dupa 5 luni! Cum arata cand a venit la interviu

Vlad Chiriches chiriches napoli Europa League Napoli Napoli - Zurich Europa League "Ce-ai patit la ochi?" Chiriches a incasat-o in primul meci dupa 5 luni! Cum arata cand a venit la interviu
Data publicarii: Vineri 22 Februarie 2019, 08:31
Data actualizarii: Vineri 22 Februarie 2019, 08:42

Calvarul lui Vlad Chiriches s-a incheiat, capitanul nationalei jucand primul meci dupa 5 luni.

Napoli s-a calificat in optimile Europa League dupa 5-1 la general cu FC Zurich. A fost 2-0 la returul din Italia dupa reusitele lui Verdi si Ounas. Vlad Chiriches a inceput partida ca titular si s-a ales cu un ochi vanat! Asa a venit la interviu iar reporterul italian l-a intrebat imediat ce s-a intamplat.

"Am primit un pumn, dar nu-i nimic" a explicat Chiriches.

Reactia dupa primul meci din septembrie

Vlad Chiriches a revenit pe gazon dupa 5 luni de calvar. El s-a accidentat grav in partida din UEFA Nations League cu Muntenegru. La meciul cu Zurich de joi, Chiriches a inceput ca titular, a primit usor un cartonas galben in prima repriza iar in minutul 55 a fost inlocuit. Fundasul roman n-a avut probleme cu adversarii.

"A fost o bucurie sa revin pe teren dupa cinci luni si jumatate foarte dificile. Este greu cand suferi astfel de accidentari. Insa trebuie sa ramai concentrat, sa iti faci treaba si sa revii la cel mai bun nivel posibil.

Europa League? Sper sa ajungem pana la capat. Vrem sa castigam ceva in acest an, iar acest trofeu este un obiectiv clar pentru noi" a spus Vlad Chiriches dupa partida.