Super dubla Torres! Liverpool, in sferturi dupa 3-0 cu Lille! VEZI REZUMAT

Data publicarii: Vineri 19 Martie 2010, 00:16
Data actualizarii: Vineri 19 Martie 2010, 00:44

"Prostii Europei", asa cum au fost numiti cei de la Liverpool dupa ce au luat bataie in tur de la Lille, au dat 3 pe Anfield si merg in sferturi.

Liverpool viseaza deja la FINALA EUROPA LEAGUE, care se va juca la Hamburg in acest an.

Infrangerea cu 1-0 din Franta a fost reparata repede de Gerrard, care a marcat dintr-un penalty acordat cam usor de central.

La pauza, cele doua echipe erau egale la general, insa Liverpool a inceput tare. Torres a marcat la 4 minute de la startul reprizei secunde, pentru ca tot el sa inscrie si golul 3 pentru Liverpool si englezii au bilete pentru sferturile Europa League.

Echipele de start:
Liverpool: Reina - Insua, Agger, Carragher, Jonson - Babel, Lucas, Mascherano, Kuyt - Gerrard, Torres
Lille: Leandreau - Emerson, Rami, Chedjou, Beria - Cabaye, Mavuba, Balmont - Obraniak, Hazard, Frau

Liverpool 3-0 Lille