Aguero aduce calificarea pentru Atletico! Copenhaga 0-2 Atletico Madrid: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 05 Decembrie 2007, 20:59
Data actualizarii: Miercuri 05 Decembrie 2007, 20:59
FC COPENHAGA 0-2 ATLETICO MADRID

Aguero duce Atletico Madrid in saisprezecimile Cupei Uefa. Atletico a castigat cu 2-0 meciul cu danezii de la FC Copenhaga si sunt in primavara Cupei Uefa. Omul meciului pentru spanioli a fost argentinianul "Kun" Aguero care a reusit un gol si o pasa de gol pentru Simao Sabrosa.

In minutul 20 un un-doi minunat intre Simao Sabrosa si Aguero aduce deschiderea scorului pentru Atletico. Golul 2 pentru spanioli vine la inceputul reprizei a doua a cand Kun Aguero primeste o pasa la mijlocul terenului si dupa o cursa in care dribleaza si portarul danez face 2-0 pentru Atletico. Grecii de la Panathinaikos nu i-au lasat pe spanioli pe primul loc in grupa: au invins cu 2-0 pe Lokomotiv si si-au luat si ei biletele pentru primavara europeana.

Min 21: GOL ATLETICO! Simao Sabrosa deschide scorul pentru spanioli.

MIn 61: GOL ATLETICO! Argentinianul "Kun" Aguero scapa singur dupa o iesire gresita la offside a danezilor, dribleaza portarul lui FC Copenhaga si duce Atletico la 2-0.