VIDEO EXCLUSIV AC Milan - Slavia Praga 4-2. Cehii și-au dat sufletul pe teren. Meciul a fost pe PRO ARENA și VOYO

AC Milan optimi europa league primavara europeana San Siro Slavia Praga Europa League
Data publicarii: Joi 07 Martie 2024, 23:32
Data actualizarii: Joi 07 Martie 2024, 23:54

Urmărim și comentăm împreună meciul din optimile Europa League dintre AC Milan și Slavia Praga pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

AC Milan - Slavia Praga 4-2, ACUM, pe PRO ARENA și VOYO

Minutul 90+4: Final de meci pe San Siro!

Minutul 85: GOOOL AC Milan! Pulisic înscrie! Cu niște miscări de rafinament formidabil, Rafael Leao lobează mingea peste portarului Stanek, ce era ieșit nițel din poartă. Christian Pulisic ciupește mingea, și își trece acest gol în contul său.

Minutul 82:  AC Milan conduce cu 3-2, deși ocaziile mari în a doua repriză au fost de partea gazdelor. Cehii par mai motivați ca niciodată, continuă să atace, plini de energie, în ciuda omului în minus.

Minutul 65: GOOOL Slavia Praga! Ivan Schranz reușește un gol superb de la semi-înălțime! Jucătorul fost la locul potrivit în momentul potrivit și trimite balonul în colţul stânga sus al porţii. Mike Maignan rămâne spectator la asemenea execuție.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: PAUZĂ pe San Siro! AC Milan conduce cu 3-1, deși cehii au început meciul în forță, eliminarea lui Diouf pare să le fi dat jocul peste cap.

Minutul 45+1: GOOOL AC Milan! Ruben Loftus-Cheek modifică tabela, după o execuție de cap dintr-un corner în partea dreaptă a porții.

Minutul 44: GOOOL AC Milan! Alessandro Florenzi execută un corner, iar Reijnders preia mingea în afara careului și încheie cu un șut precis în colțul stânga-jos al porții.

Minutul 36: GOOOL Slavia Praga! David Doudera preia o minge respinsă la marginea careului de pedeapsă și execută un șut senzațional. Proiectilul său lovește bara din stânga cu putere și se oprește în fundul plasei!

Minutul 34: GOOOL AC Milan! Olivier Giroud înscrie un gol superb, printr-un plonjon în partea dreaptă a porţii după ce a preluat cu capul în interiorul careului o centrare superbă venită de la Rafael Leao.

Minutul 26: Cartonaș Roșu! El Hadji Malick Diouf este eliminat! Încearcă să ceară explicații arbitrului, dar decizia sa este finală.

Minutul 15: Ce ocazie pentru Slavia Praga! David Doudera primeşte o pasă la marginea careului şi încearcă un şut. Din păcate, execuţia satrece pe lângă de bara dreaptă.

Minutul 7: Albitrul semnalizează un fault comis de Tomas Holes. AC Milan primeşte o lovitură liberă dintr-o poziţie periculoasă.

Minutul 1: Fluier de start pe Giuseppe Meazza!

AC Milan - Slavia Praga, partida tur din optimile Europa League de pe ”San Siro”, este transmisă în direct de la ora 22:00 pe Pro Arena și VOYO.

Milan este favorita certă din dubla manșă, dar remarcabil este că o țară precum Cehia dă nu mai puțin de trei echipe (din patru înscrise) calificate în primăvara europeană: Slavia Praga și Sparta Praga, care dau piept în optimile Europa League cu forțele AC Milan și, respectiv, Liverpool, plus Viktoria Plzen în Conference League!

Programul meciurilor de joi de pe Pro Arena și VOYO din optimile Europa și Conference League

Ora 19:45 Sparta Praga - Liverpool (Pro Arena și VOYO) (Europa League)

Ora 19:45 AS Roma - Brighton & Hove Albion (VOYO) (Europa League)

Ora 19:45 Ajax Amsterdam - Aston Villa (VOYO) (Conference League)

Ora 22:00 AC Milan - Slavia Praga (Pro Arena și VOYO) (Europa League)

Ora 22:00 Benfica Lisabona - Glasgow Rangers (VOYO) (Europa League)

Ora 22:00 Freiburg - West Ham United (VOYO) (Europa League)

AC Milan s-a calificat în optimile EL după 3-0 și 2-3 cu Rennes în play-off - video rezumat