A fost NEBUN ca jucator, nu s-a schimbat nici de cand e antrenor :)  Gattuso pregateste o echipa SOC pentru a incerca marea revenire cu Arsenal
Miercuri 14 Martie 2018, 15:22

A fost NEBUN ca jucator, nu s-a schimbat nici de cand e antrenor :) Gattuso pregateste o echipa SOC pentru a incerca marea revenire cu Arsenal

Cei de la Gazzetta dello Sport au aflat planul nebunului de Gattuso.

Morosanu da cu pumnul IN DIRECT la ProTV si PRO X, pe 14 decembrie, in Dynamite Fighting Show! Gala incepe la PRO X de la 20:00! Morosanu se bate la PRO TV de la 23:30!

Instaleaza gratuit aplicatia Sport.ro pentru Android si iPhone: stiri de ultima ora si toate sporturile LIVE!

Gennaro Gattuso a reusit adevarate minuni de cand a preluat-o pe AC Milan - fost mare jucator al "diavolilor" avea 13 meciuri consecutive fara infrangere in toate competitiile inainte de partida tur cu Arsenal. Echipa lui Wenger a castigat cu 2-0 pe San Siro si este mare favorita la calificarea in sferturile Europa League.

Insa Gennaro Gattuso nu cedeaza! Conform celor de la Gazzetta dello Sport, Gattuso este gata sa alcatuiasca o echipa surprinzatoare pentru a incerca sa intoarca rezultatul din tur. Gattuso a ales pana acum la AC Milan sistemul 4-3-3. In tur, alesii din atac au fost Suso, Cutrone si Calhanoglu.

In campionat a fost ales Kalinic in locul lui Cutrone, iar Andre Silva a marcat golul decisiv in prelungiri, venind de pe banca. Insa la partida retur cu Arsenal, Gattuso vrea sa aleaga o varianta cu 2 atacanti - in sistemul 4-4-2, Cutrone si Kalinic ar fi titulari, in timp ce Suso si Bonaventura ar urca pe faza ofensiva pentru a-i ajuta pe cei doi.

FULLSCREEN
  • /

Atacatorul din Strasbourg, ucis. Forţele de ordine au fost aplaudate minute în şir de localnici