FA-BU-LOS! Hart a ratat cu jumatate de metru golul calificarii in minutul 95! Man City 3-2 Sporting! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Joi 15 Martie 2012, 23:59
Data actualizarii: Vineri 16 Martie 2012, 08:21

Manchester City a fost extrem de aproape de o revenire fantastica impotriva celor de la Sporting! CLICK AICI CA SA VEZI INTEGRAL MECIUL!

Manchester City a fost foarte de aproape se copieze la perfectie scenariul de la dubla Steaua - Middlesbrough. Dupa 0-1 in Portugalia si condusi cu 2-0 acasa, cei de la Manchester City au reusit sa intoarca rezultatul si au fost la cativa centimetri de o calificare incredibila!

La ultima faza, in minutul 95, Joe Hart a urcat in careul advers si a trimis cu capul spre poarta centrarea lui De Jong, mingea l-a depasit pe portarul celor de la Sporting insa a trecut extrem de putin pe langa!

CLICK AICI CA SA VEZI INTEGRAL MECIUL!

Manchester City

Hart - Richards, Savic, Kolo Toure, Kolarov, Yaya Toure, David Silva, Pizarro, Adam Johnson, Kun Aguero, Balotelli
Rezerve: Pantilimon, Clichy, Roman, Milner, Nasri, Nigel De Jong, Dzeko

Sporting Lisabona
Rui Patricio - Carrico, Polga, Insua, Xandao, Schaars, Izmailov, Capel, Fernandez, Pereirinha, Van Wolfswinkel
Rezerve: Marcelo, Esvaldo, Andre Santos, Renato Neto, Jeffren, Carrillo, Diego Rubio

A inceput meciul!

Min 8.
Ocazie importanta pentru Sporting dupa un corner batut excelent. Xandao si-a depasit toti adversarii si a trimis cu capul putin pe langa poarta lui Hart!

Min 10. Centrare buna a lui Silva, Adam Johnson reia din prima spre coltul lung, mingea trece pe langa.

Min 13.  | |  Yaya Toure vede galben

Min 20.
Balotelli scapa singur spre poarta lui Sporting dupa o pasa ideala a lui Silva, intarzie insa sutul si este blocat in ultima clipa. Atacantul italian a sutat apoi furios in minge insa este iertat de un cartonas galben.

Min 22.  | |  Galben pentru Kolarov

Min 27.  | |   Galben pentru Fernandez dupa o cadere in careul celor de la City

Min 28.
Kolarov il blocheaza in ultima clipa pe Matias Fernandez.

Min 32. GOOOL SPORTING! Matias Fernandez inscrie din lovitura libera cu un sut superb. Hart are partea lui de vina, sutul fiind pe coltul portarului!

Min 41. GOOOL SPORTING! Van Wolfswinkel inscrie dupa ce a primit o pasa perfecta in fata portii

Pauza:  Mancini face o schimbare curioasa. Iese Adam Johnson, jucator ofensiv, si intra Nigel De Jong, mijlocas la inchidere!

Min 54.  Intra Edin Dzeko in locul lui Pizarro

Min 60. GOOOOL MAN CITY! Kun Aguero inscrie cu un sut din careu

Min 62. | |  Galben pentru Carrico dupa un fault la Balotelli. Kolarov trimite puternic insa mingea trece pe langa poarta

Min 63.  Ies Capel si Fernandez, intra Neto si Jeffren

Min 66.  Intra si Samir Nasri in locul lui David Silva

Min 68.  Intra Carrillo in locul lui Van Wolfswinkel

Min 73.  | |  Savic primeste galben pentru un fault la Jeffren.

Min 75. GOOOL MAN CITY! Kun Aguero scoate penalty, Balotelli inscrie

Min 76. Un mic meleu intre jucatorii celor doua echipe dupa caderea lui Pereirinha si gestul lui De Jong care a incercat sa il ridice si sa-l duca in afara terenului.

Min 83. GOOOL MAN CITY! Kun Aguero reuseste dubla dupa un corner al lui City

Min 84. Dzeko reia cu capul centrarea lui Kolarov, mingea trece pe langa poarta.

Min 88. Kolarov centeaza, Balotelli reia cu capul putin pe langa bara!

Min 90+5. Joe Hart urca in careul celor de la Sporting la un corner, mingea este respinsa pana la De Jong care centreaza direct catre Hart, acesta reia cu capul la mai putin de un metru de bara portii lui Rui Patricio!