VIDEO Gasca nebunului Bielsa a reusit MINUNEA! Bilbao 2-1 Manchester United! Bascii elimina echipa lui Ferguson cu 5-3 la general!

Data publicarii: Joi 15 Martie 2012, 21:54
Data actualizarii: Vineri 16 Martie 2012, 08:21

Athletic Bilbao a reusit s-o elimine pe Manchester United din optimile Europa League cu 5-3 la general. CLICK AICI CA SA VEZI INTEGRAL MECIUL!

Englezii n-au reusit minunea, desi aveau moralul ridicat dupa ce reusisera sa treaca la conducere in Premier League. Bascii au facut insa un meci incredibil, iar Llorente a reusit sa deschida scorul in prima repriza cu o reusita senzationala. De Marcos a ingropat definitiv echipa lui Ferguson, dupa ce a profitat de mai multe gafe din apararea englezilor. Rooney a inscris si el superb, insa a facut-o degeana. Bilbao viseaza frumos acum la finala de la Bucuresti.

CLICK AICI CA SA VEZI INTEGRAL MECIUL!

Echipele de start:
Manchester United: De Gea, Evra, Ferdinand, Evans, Rafael, Giggs, Park Ji-Sung, Carrick, Young, Cleverley, Rooney Rezerve: Amos, Smalling, Fabio, Scholes, Pogba, Hernández, Welbeck.

Athletic: Gorka Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Iturraspe, De Marcos, Ander Herrera, Javi Martínez, Llorente, Susaeta, Muniain
Rezerve: Raúl, San José, Ekiza, Íñigo Pérez, Toquero, David López, Ibai Gómez.

IN TUR: UNITED - BILBAO 2-3

LIVE: Sunt 4000 de englezi pe San Mames si aproape 40.000 de spectatori in total pe stadion.
Min 1: Incepe meciul cu cu Bilbao in atac. United recupereaza iar Rooney ajunge singur in fata portarului. Sutul atacantului englez e prea slab insa si trece pe langa poarta.
Min 10: Ashley Young patrunde periculos in careu, dar este blocat inainte de sutul decisiv de Iraola.
Min 14: Cea mai mare ocazie de pana acum! Muniain trage in bara, mingea revine la De Marcos, care trage peste poarta din pozitie excelenta!
Min 24: GOL BILBAO!!! Llorente reia din prima o minge lunga si il invinge pe De Gea!

Min 28: Ocazie United! Lovitura de cap a lui Giggs e deviata in corner!
Min 30: Asediu la poarta lui Bilbao, Giggs e blocat din nou!
Min 40: Llorente este inlocuit cu Toquero.
PAUZA! United trebuie sa bata la doua goluri ca se califice!
Min 48: Iraola suteaza superb, putin pe langa poarta lui De Gea!
Min 53: Ocazie uriasa Bilbao! Iraola s-a distrat cu trei fundasi de la United, a sutat pe langa portar, insa a sutat putin pe langa!
Min 57: Inca o ocazie mare! Toquero suteaza mult peste poarta de la 11 metri!
Min 63: Dubla schimbare la United. Intra Pogba si Smalling, ies Ferdinand si Carrick
Min 66: GOL BILBAO!!! De Marcos inscrie cu un sut de la 15 metri!

Min 67: Iese Giggs, intra Welbeck.
Min 73: Susaeta trage pe langa din pozitie excelenta!
Min 76: Toquero isi incearca norocul de la distanta mare, dar trimite pe langa!
Min 80: GOL UNITED!!! Rooney inscrie cu un sut superb de la marginea careului!
FINAL! Bilbao se califica in sferturile Europa League. Tragerea la sorti e vineri, de la 14.00, in direct la Sport.ro!