Tara Galilor, demolata de Danemarca! Italia continua seria meciurilor fara infrangere. Fanii, trup si suflet alaturi de favoriti. Imaginile zilei

EURO 2020 Danemarca Euro Italia EURO
Data publicarii: Duminica 27 Iunie 2021, 01:16
Data actualizarii: Duminica 27 Iunie 2021, 01:46

Campionatul European se vede la PRO TV si pe VOYO.RO!

Danemarca a demolat-o pe Tara Galilor. Trupa lui Kasper Hjulmand a deschis scorul prin Dolberg, in minutul 27 al meciului. Tot fotbalistul din atacul "ros-albilor" a marcat golul doi, in startul reprizei secunde (48'). Maehle a facut 3-0 dupa o faza de toata frumusetea (88'), iar Braithwaite a desavarsit opera in minutele de prelungire (90+4').

A fost tensiune mare la meciul dintre Italia si Austria. Trupa lui Foda i-a tinut in sah pe italieni, iar la capatul celor 90 de minute a fost 0-0. Golurile care au decis castigatoarea au venit in minutele de prelungire. Intrat in minutul 84 in locul lui Berardi, Chiesa a deschis scorul din pasa lui Spinazzola (95'). Pessina a dublat diferenta zece minute mai tarziu. Austriecii au marcat in minutul 114, prin Kalajdzic, si au inceput sa spere, insa meciul s-a incheiat 2-1, iar Italia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro 2020.