PRELIMINARII EURO 2020 | Romania pierde in Suedia, Spania se impune la limita cu Norvegia si Italia trece de Finlanda! Toate rezumatele sunt AICI!

preliminarii EURO 2020 EURO 2020 rezultate preliminarii euro 2020 EURO PRELIMINARII EURO 2020 | Spania - Norvegia si Italia - Finlanda, meciurile serii in Europa! Toate rezultatele inregistrate pana acum
Live Blog
PRELIMINARII EURO 2020
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2019, 23:15
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2019, 00:44

Incepe drumul catre cel mai frumos EURO: cel din 2020, cu 13 tari organizatoare. Urmareste toate rezultatele in timp real pe Sport.ro, facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia Sport.ro!

ITALIA 2-0 FINLANDA

Min 74. Goooool Italia! Kean Moise dubleaza avantajul pentru italieni!

Min 7. Goooool Italia! Barella deschide scorul foarte repede pentru italieni!

21:51 23 Mar

SPANIA 2-1 NORVEGIA

Min 71. Gooooooool Spania! Sergio Ramos inscrie din penalty si o readuce pe Spania in avantaj!

Min 64. Gooooooool Norvegia! King egaleaza din penalty, iar norvegienii pot produce surpriza serii!

Min 16. Gooooooool Spania! Rodrigo deschide scorul pentru iberici!

Echipele de start:

20:08 23 Mar

Min 49. Goool Irlanda! Hendrick deschide scorul pentru irlandezi.

19:20 23 Mar

ACUM LIVE Malta 2-1 Insulele Feroe

Min 98. Goool Insulele Feroe!

Min 77. Gooool Malta! Borg dubleaza avantajul din penalty!

Min 63. Insulele Feroe rateaza un penalty!

Min 13. Gooool Malta! Nwoko deschide scorul pentru gazde!

18:24 23 Mar
Primul meci de vineri: Georgia 0-2 Elvetia

Elvetia a castigat la Tbilisi cu golurile marcate de Zuber, in minutul 56, si Zakaria, in minutul 80.

Echipele folosite

16:19 23 Mar
Preliminariile EURO 2020 debuteaza cu Olanda, Croatia, Austria, Polonia sau Belgia in prim plan.

Pe www.sport.ro ai live tot ce se intampla in drumul catre cel mai frumos EURO, editia aniversara din 2020, cu 13 tari organizatoare, intre care si Bucurestiul.

Patru meciuri vor fi organizate pe National Arena, iar Romania spera sa joace in fiecare dintre ele. Nationala lui Contra intalneste Suedia in primul meci, sambata, de la ora 19:00, in direct la PROTV. Rezumatele pentru restul partidelor din preliminarii sunt la PROX in fiecare seara de la 23:30!