Ruben Vargas Elvetia EURO 2020 Spania EURO De asta iubim fotbalul!:) Imagini incredibile cu intreg lotul Elvetiei cand il consoleaza pe Vargas dupa ratarea penalty-ului
Data publicarii: Vineri 02 Iulie 2021, 22:13
Data actualizarii: Vineri 02 Iulie 2021, 23:14

Meciurile de la Euro 2020 se vad in direct la PRO TV si pe VOYO

Elvetia si Spania s-au intalnit in sferturile Euro 2020. Scorul dupa 90 de minute a fost 1-1, iar cele doua echipe au avut nevoie de prelungiri pentru a fi departajate. Acelasi rezultat s-a inregistrat si dupa cele 30 de minute, iar invingatoarea s-a decis la penalty-uri.

Ruben Vargas a ratat a patra lovitura de la 11 metri si le-a oferit sansa spanionilor sa se califice in semifinalele competitiei. Oyarzabal a profitat si l-a invins pe Sommer. Jucatorul lui Augsburg a fost devastat la finalul meciului, iar intreg lotul Elvetiei a venit sa il consoleze, in frunte cu Vladimir Petkovic. Selectionerul ii tot repeta pentru a-l linisti: "Va fi bine! Va fi bine!". Inclusiv Thiago Alcantara l-a incurajat pe Vargas pentru ratarea penaly-ului.