Polonia 1-1 Rusia! Blaszczykowski reuseste cea mai tare faza de la Euro 2012! Vezi situatia in Grupa A, cu o singura etapa inainte de final:

Polonia Rusia Euro 2012
Data publicarii: Marti 12 Iunie 2012, 23:40
Data actualizarii: Marti 12 Iunie 2012, 23:41

Polonia: 22.Tyton - 2.Boenisch, 5. Dudka, 7.Polanski, 9.Lewandowski - 10.Obraniak, 11.Murawski, 13.Wasilewski, 15.Perquis - 16.Blaszczykowski, 20.Piszczek
Rezerve: 12.Sandomierski, 3.Wojtkowiak, 4.Kaminski, 6.Matuszczyk, 8.Rybus, 14.Wawrzyniak, 17.Sobiech, 18.Mierzejewski, 19.Wolski, 21.Grosicki, 23.Brozek

Rusia: 16.Malafeev - 2.Anyukov, 4.Ignashevich, 5.Zhirkov,  6.Shirokov - 7.Denisov, 8.Zyryanov, 10.Arshavin, 11.Kerzhakov - 12.Berezutski, 17.Dzagoev
Rezerve: 1.Akinfeev, 13.Shunin, 3.Sharonov, 9.Izmailov, 14.Pavlyuchenko, 15.Kombarov, 18.Kokorin, 19.Granat, 20.Pogrebniak, 23.Semshov

Arbitri: Wolfgang Stark, Jan Salver, Mike Pickel

________________________________

FINAL! Rusia si Polonia termina la egalitate si ambele echipa pastreaza sanse la calificare.

Grecia - trebuie sa castige neaparat

Rusia - trebuie sa nu piarda la o diferenta mai mare de 3 goluri in fata Greciei sau Cehia si Polonia sa termine la egalitate

. > < . Polonia:  Iese Obraniak, intra Brozek

Min 90: Si Polonia pare sa fie multumita de acest rezultat. Atacantii tarii gazda trimit mingea spre portar in primul minut de prelungiri.

Min 85: Rusia se multumeste cu acest egal si pare sa traga de timp pe acest final de meci.

. > < . Polonia:  Iese Polanski, intra Matuszczyk

Min 80: Polonia este foarte periculoasa pe atac. Obraniak trimite un sut care se opreste in bratele lui Malafeev.

Min 77: Boenisch trage peste poarta. Polonia forteaza golul.

. > < . Polonia:  Iese Dudka, intra Mierzejewski

. > < . Rusia:  Ies Kerzhakov si Dzagoev, intra Pavlyucenko si Izmailov

Min 67: Ocazie mare pentru Polonia. Tyton se intinde si prinde incredibil o minge pe care scria 2-1 pentru Rusia!!!

Situatia in grupa la 1-1:

1. Rusia 4p
2. Cehia 3p

Min 60: Lewandowski si Denisov sar la bataie si vad cartonas . .. amandoi

Min 57: GOOOOOOOOOOOOOOL Polonia!!!!!! Blaszczykowski trimite cu stangul langa bara, din marginea careului, un sut absolut fenomenal ce poate fi golul turneului!!!

Min 50: Inca o ocazie pentru Polonia, respinge Malafeev din fata lui Lewandowski. Arshavin trage la poarta cealalta din careu, insa o face aproape paralel cu poarta.

Min 47: Ocazie mare pentru Polonia, insa Malafeev reuseste sa blocheze mingea si sa trimita in corner, dupa ce fusese driblat in prima instanta.

Min 46: Nicio schimbare la pauza.

PAUZA! Rusia conduce dupa singura ocazie din prima repriza, venita dupa o lovitura libera. Dupa ce au dominat toata repriza, polonezii se vad obligati sa inscrie pentru a pastra sanse reale la calificare!

Situatia in grupa la 1-0 pentru Rusia:

1. Rusia 6p
2. Cehia 3p
3. Polonia 1p

Min 44: Atac 4 contra 4 a rusilor insa Kerzhakov trimite slab, cu latul, in blocajul adversarului.

Min 39: Replica imediata a polonezilor: Blaszczykowski trage din marginea careului, insa Malafeev respinge excelent.

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOOOL Rusia! Dzagoev trimite cu capul din 7 metri dupa o centrare perfecta din lovitura libera a lui Arshavin! Rusii deschid scorul dupa ce nu au avut nicio ocazie.

Min 35: Excelent jocul defensiv al polonezilor. Rusii nu reusesc sa construiasca deloc iar fundasii polonezi inchid orice culoare spre poarta lui Tyton. Dupa ce a dat 4 goluri cu Cehia, Rusia inca nu a avut nicio ocazie de gol.

Situatia in grupa la 0-0:

1. Rusia 4p
2. Cehia 3p

Min 27: Singurele sanse de gol ale Rusiei au fost din lovituri libere, insa apararea polonezilor a respins de fiecare data. Prima jumatate a reprize a fost dominata clar de Polonia, care pe langa golul anulat a mai avut 2-3 ocazii de gol.

Min 20: GOL Polonia dar bucuria este scurta in tribune. Asistentul a aratat Offside.

Min 15: Excelenta apararea in 30 de metri a polonezilor. Rusii trebuia intoarca mingea in spate aproape la fiecare atac!

Min 10: Inca o ocazie mare pentru Polonia, dupa sutul din voleu al lui Lewandowski, putin peste vinclul portii lui Malafeev.

Min 7: Malafeev prinde mingea la o noua ocazie a polonezilor, care domina duelurile aeriene in acest inceput de meci.

Min 6: Ocazie mare pentru Polonia, dupa o lovitura de cap respinsa din 2 metri de rusi!

Min 1: A inceput meciul. Polonezii vor sa intrerupa seria de 15 meciuri fara infrangere pentru nationala Rusiei, in timp ce o victorie a "sovieticilor" poate insemna finalul pentru tara gazda, Polonia.