"Nu va e rusine acum?" Bilic a facut SHOW aseara cu Irlanda, iar Croatia se uita de sus la Spania si Italia! Cei care au ras, acum PLANG cand vad clasamentul grupei C!

Slaven Bilic Croatia Euro 2012 Italia Spania Euro 2012
Data publicarii: Luni 11 Iunie 2012, 11:35
Data actualizarii: Luni 11 Iunie 2012, 11:38

Croatia a castigat meciul cu Irlanda si a dovedit ca britanicii sunt cei mai slabi de la Euro. Bilic le-a dat peste nas celor care au ras de echipa sa.

Slaven Bilic, antrenorul cu cercel, "nebunul" sau "rockerul", a pus-o pe Croatia in fruntea grupei C de la Euro.

La inceput, cand spunea ca echipa sa poate lua titlul european, l-au luat la misto, acum il cred. Spania si Italia s-au anulat reciproc, cu 1-1, iar Croatia nu a stat pe ganduri.

A facut-o praf pe micuta Irlanda, care s-a predat cu 1-3 razboinicului Bilic.

La capitolul "meserie", e clar ca Bilic sta bine, a condus echipa la mai multe meciuri tari, s-a descurcat admirabil, iar acum e in carti sa se califice din grupa la Euro.

Mai mult, l-a batut pe Trapattoni, unul dintre cei mai experimentati oameni din fotbal.

Slaven Bilic antreneaza nationala Croatiei de la 1 august 2006, de aproape 6 ani! El iubeste sa cante la chitara si este un mare fan al muzicii rock.

Face parte dintr-o trupa rock, una dintre cele mai iubite din Croatia.

La ultimul campionat european, in 2008, Croatia a ajuns pana la sferturi, cand au fost egalati in minutul 122 de turci si eliminati la penaltyuri.