Irlanda 1-3 Croatia! Mandzukic a reusit dubla, ghinion MAXIM pentru Given! Keane a cerut penalty! Croatia, prima in grupa cu Spania si Italia!

Croatia Irlanda Euro 2012
Data publicarii: Duminica 10 Iunie 2012, 23:42
Data actualizarii: Luni 11 Iunie 2012, 00:13

Vezi toate fazele meciului si COMENTEAZA partida | George: Cu siguranta Croatia va pune mari probleme Italiei si Spaniei!

IRLANDA: 1.Given - 4.O'Shea, 2.St Ledger, 5.Dunne, 3.Ward - 7.McGeady, 6.Whelan, 8.Andrews, 11.Duff - 9.Doyle, 10.Keane (C)

Rezerve: 16.Westwood, 23.Forde, 12.Kelly, 13.McShane, 18.O'Dea, 15.Gibson, 17.Hunt, 21.Green, 22.McClean, 14.Walters, 19.Long, 20.Cox
Antrenor: Giovanni Trapattoni

CROATIA: 1.Pletikosa - 11.Srna (C), 5.Corluka, 13.Schildenfeld, 2.Strinic - 7.Rakitic, 8.Vukojevic, 10.Modric, 20.Perisic - 17.Mandzukic, 9.Jelavic
Rezerve: 12.Kelava, 23.Subasic, 3.Simunic, 4.Buljat, 15.Vrsaljko, 21.Vida, 6.Prajnic, 14.Badelj, 16.Dujmovic, 19.Kranjcar, 18.Kalinic, 22.Eduardo
Antrenor: Slaven Bilic

George: Cu siguranta Croatia va pune mari probleme Italiei si Spaniei!
Tu ce zici?

'62: Keane cere penalty la un duel cu Schildenfeld in careul croatilor. Reluarile arata ca a existat un contact evident intre cei doi.

'49: GOOOL Croatia! Mandzukic reuseste dubla cu o lovitura de cap din 10 metri - mingea a lovit initial bara, a ricosat in capul lui Given, dupa care a intrat in poarta

45' Galben Andrews

43' Ward ii paseaza!!! lui Jelavici, care trimite direct in poarta, din 8 metri. E 2-1 pentru Croatia!

andrei: Frumos meci! Sper sa castige Irlanda. Ar fi frumos sa se califice Croatia si Irlanda...

40' Jelavici trimite putin pe langa din 7 metri, din centrare Strinici

36' Croatii gresesc! Vukojevic lufteaza, dar Keane nu reuseste sa scape singur

34' Modrici il incearca si el pe Given, dar portarul retine fara probleme. Se grabesc croatii, cu baloane aruncate in fata

23' Perisic suteaza in forta de la 30 de metri, mingea ia efect si Given respinge greu.

cypry:  Croatia are echipa mai buna ca Irlanda ... O sa vedeti o sa se cam distreze croatii cu irlandezii, acuma sa vedem. Totul e posibil in fotbal!

18' Nebunie la Poznan! Irlanda egaleaza prin St Ledger, cu capul, din 5 metri!

11' Lovitura libera din marginea careului pentru Irlanda. Andrews trage cu putere, dar, din zid, Srna blocheaza!

9' Pletikosa nu se plicteseste in poarta. Are prima parada si respinge la un sut al irlandezilor. Actiunea se muta la cealalta poarta. Alearga mult jucatorii

robert: In seara asta va fi un meci in care Irlanda va pune probleme, dar Croatia, prin jucatori mai valorosi si mai bine cotati, se va impune cu un scor mare!

5' Replica irlandezilor: Duff trage puternic putin pe langa poarta

3' Mandzukic inscrie cel mai RAPID gol de la Euro, dupa stangacii in careul echipei lui Trapattoni. Atacantul croat inscrie de la 13 metri cu capul!

2' Primul corner apartine Croatiei

Suporterii irlandezi au lansat gluma zilei la Euro, cu un mesaj afisat pe un steag - "They've got Xavi & Pirlo, but we've got LONG-COX" :)