Selectionerul Poloniei este increzator: "Inca ramanem in cursa"

Germania Leo Beenhakker Polonia EURO 2008
Data publicarii: Luni 09 Iunie 2008, 10:00
Data actualizarii: Luni 09 Iunie 2008, 10:05
Selectionerul Poloniei, Leo Beenhakker, spune ca nu poate invinovati niciunul dintre jucatorii sai pentru partida pierduta, scor 0-2, in fata Germaniei.

"Toata lumea a dat ce a avut mai bun, chiar si mai mult de atat, nu pot invinovati pe nimeni. Am inceput bine, am incercat sa ne facem jocul nostru. Stiam ca exista o posibilitate, am incercat, am avut cateva ocazii in repriza a doua, in perioadele cand am dominat. Am jucat bine 70 de minute, dar ultimele 20 trebuie sa le uitam.

Nu suntem o echipa rea, dar nemtii au 11 jucatori capabili sa faca diferenta, ca si Italia. Toti evolueaza in campionatele mari ale Europei", a spus Beenhakker.

Pentru Polonia urmeaza acum, in 12 iunie, la Viena, partida cu cealalta invinsa a grupei B, Austria. "Inca suntem in cursa. N-avem decat trei zile pentru recuperare fizica si mentala. Toata lumea este suparata acum, dar sunt sigur ca de dimineata, acesti baieti puternici vor fi gata din nou", a afirmat selectionerul Poloniei.