SCANDAL! RAZVAN LUCESCU SI DINU VAMA AU INTRAT PE TEREN!

Data publicarii: Joi 06 Decembrie 2007, 17:24
Data actualizarii: Joi 06 Decembrie 2007, 17:24
LUCESCU-SI APARA CUPA!

Nebunie in Cupa Romaniei Timisoreana. Brasov-ul lui Razvan Lucescu e singura echipa din B calificata in sferturi. Razvan Lucescu si Grigoras au fost eliminati intr-un meci de infarct, castigat de brasoveni dupa 14 penalty-uri. Brasov - Otelul a oferit si alte scene incredibile.  Brasovenii si galatenii au sarit la bataie imediat dupa pauza, cind Otelul conducea cu 2-0. Arbitrul Coltescu a dat penalty pentru Brasov, dar a revenit imediat asupra deciziei. Lucescu si Dinu Gheorghe au intrat in teren si pentru cateva clipe s-au gandit chiar sa scoata echipa. Tot raul a fost spre binele Brasovului, care a reusit o egalare miraculoasa - cu doua goluri intr-un singur minut.

Al doilea - dintr-un penalty dat pana la urma de Coltescu. Apoi, in scena a intrat Grigoras, care s-a certat si el cu Coltescu si a vrut sa scoate Otelul din teren. Pana la urma a iesit el - ca si Razvan Lucescu, Grigoras a fost eliminat. Fara antrenori, Brasovul si Galatiul s-au batut in mocirla de la Ploiesti pana la 11 metri. Nu mai putin de 14 penaltyuri s-au batut pana cand Brasovul a iesit castigatoare. Razvan Lucescu isi poate apara si el Cupa Romaniei Timisoreana, ca si echipa cu care a castigat ultimele doua trofee - Rapidul.