GALERIE FOTO Rușinos și inexplicabil! Dinamovistul Bena, autogol cum rar se vede în meciul cu Oțelul
![Rușinos și inexplicabil! Dinamovistul Bena, autogol cum rar se vede în meciul cu Oțelul quentin bena Dinamo Otelul Galati](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/12/07/image_galleries/800074/rusinos-si-inexplicabil-dinamovistul-bena-autogol-cum-rar-se-vede-in-meciul-cu-otelul_11_size6.jpg)
Quentin Bena (25 de ani), fundașul lui Dinamo, a fost autorul unui autogol cum rar se vede în meciul cu Oțelul Galați din Cupa României.
Obligată să învingă pentru a putea spera la sferturile Cupei României, Dinamo a început bine și a deshis scorul în minutul 22, când Quentin Bena a marcat în urma unui corner. Oțelul a egalat trei minute mai târziu, prin Teles, iar scorul pauzei a fost 1-1.
Dinamovistul Bena, autogol cum rar se vede în meciul cu Oțelul
Gălățenii au trecut în avantaj din minutul 53. Pe o fază rapidă de atac a oaspeților, Alex Pop a primit în careu și a centrat în fața porții, unde nu se afla niciun coechipier. Acolo era doar Quentin Bena, care a încercat să respingă, chiar dacă nu avea niciun adversar în preajmă, însă a trimis în propria poartă.
Conștient de eroarea gravă comisă, Bena și-a pus imediat mâinile în cap, în timp ce portarul Dujmovic făcea semne disperate, neînțelegând intervenția colegului său. Francezul a fost consolat de căpitanul Patriche și fundașul Lucas.
Quentin Bena joacă la Dinamo din august 2022, când echipa evolua în Liga 2. Anterior, francezul a mai evoluat doar la Niort (2017-2022), în liga secundă din țara natală.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News