CUPA ROMANIEI | Seara istorica pentru fotbalul romanesc: FCSB si Dinamo, eliminate in aceeasi seara!! AICI TOATE ECHIPELE CALIFICATE SI REZULTATELE COMPLETE

Cupa Romaniei meciuri cupa romaniei optimi cupa romaniei rezultate cupa riomaniei scoruri cupa romaniei Cupa Romaniei
Live Blog
CUPA ROMANIEI
Data publicarii: Vineri 02 Noiembrie 2018, 00:21
Data actualizarii: Vineri 02 Noiembrie 2018, 00:22

Comentam impreuna meciurile din optimile Cupei Romaniei pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro

00:20 02 Nov
Seara istorica pentru fotbalul romanesc: FCSB si Dinamo, eliminate brat la brat din optimile Cupei Romaniei.

Hermannstadt, Craiova, Viitorul, Sepsi, Astra, CFR Cluj, Csikszereda si Dunarea Calarasi s-au calificat in sferturi.
16:35 01 Nov
Ultimele confruntari din optimile Cupei Romaniei se disputa joi, 1 noiembrie:

AFK Csikszereda – Dinamo, ora 19:00
Dunarea Calarasi - FCSB, ora 21:45
21:43 31 Oct

GAZ METAN 0-1 CFR CLUJ

FINAL DE MECI! CFR ajunge in sferturi! Golul lui Tucudean a fost suficient pentru clujeni sa mearga mai departe in Cupa!

Min 64. GOOOL CFR!
Tucudean deschide scorul cu un voleu superb, dupa o centrare din lovitura libera a lui Deac!

Min 46.
A inceput repriza a doua!
PAUZA
Min 40.
Omrani iese de pe teren si este inlocuit cu Paun.
Min 34.
Portarul de rezerva al celor de la Medias a primit cartonas rosu! Gaz Metan ramane fara portar de rezerva din cauza protestelor.
Min 1.
A inceput ultima partida a zilei in Cupa Romaniei!

Echipele de start

Gaz Metan: Cristea - Cretu, I. Cristea, Diallo, Busu - Ivanov, Boubacar - Roberto, Olaru, Chamed - Fortes

CFR: Jesus Fernandez - Manea, Vinicius, Lang, Camora - Bordeianu, Djokovic, Culio - Omrani, Tucudean, Deac
18:46 31 Oct
U CLUJ 3-4 ASTRA

FINAL DE MECI! Astra reuseste sa revina de la 0-3 si castiga duelul cu U Cluj dupa cele doua reprize de prelungiri! Astra e in sferturile Cupei Romaniei!

Min 120 + 2. Astra inscrie din nou, insa golul este anulat pentru ofsaid din cauza gafei lui Valentin Gheorghe. Aflat in ofsaid, acesta suteaza mingea lui Bus care ar fi intrat fara probleme in poarta celor de la U Cluj!
Min 99. GOOOL Astra!
Echipa din Giurgiu reuseste sa inscrie in prelungirile partidei si trece la conducere, dupa ce a fost condusa cu 3-0! Un alt autogol al clujenilor. Alibec a centrat, mingea s-a lovit de Sepsi si a intrat in poarta.

Fluier final al celor 90 de minute regulamentare! Vom avea doua reprize de prelungiri, dupa care se vor bate penalty-uri in cazul in care nicio echipa nu reuseste sa marcheze!

Min 88. CARTONAS ROSU! Abrudan vede al doilea galben si este eliminat. U Cluj ramane in 10.
Min 75. GOOOL Astra!
 Llullaku egaleaza cu un gol spectaculos! Astra revine dupa ce a fost condusa cu 3-0!

Min 46.
A inceput repriza secunda!
PAUZA
Min 24. GOOOL Astra!
Cordos a deviat in propria poarta mingea centrata de Llullaku.

Min 12. GOOOL Astra! Llulaku transforma penalty-ul!

Min 11. PENALTY pentru Astra!
Abrudan primeste cartonasul galben!
Min 8. GOOOL U Cluj!
Dubla a lui Taub!
Min 5. GOOOL U Cluj!
Taub reuseste sa faca 2-0! U Cluj e pe val cu doua goluri in 5 minute!
Min 2. GOOOL U Cluj!
Abrudan da lovitura in primele minute ale partidei!
Min 1.
A inceput partida!

U Cluj: Dur-Bozoanca - Al. Coman, Abrudan, Cordos, Sepsi - Giurgiu, Florescu - Taub, Goga, M. Coman - Gavra

Astra: Lazar - Butean, Bejan, Cestor, Radunovic - Begue, Biceanu, N. Rosu, Llulaku - Alibec, Zoua
16:23 31 Oct
CS MIOVENI 0-5 SEPSI

FINAL DE MECI! Sepsi e in sferturi dupa o avalansa de goluri la Mioveni. Prosser, Florin Stefan, Simonovschi, Nouvier si Rus aduc victoria echipei din Sfantu Gheorghe!

Min 64. GOOOL SEPSI!
Rus reuseste sa inscrie si el!
PAUZA
Min 45. GOOOL SEPSI!
Cei din Sfantu Gheorghe fac spectacol la Mioveni! Nouvier inscrie si el!
Min 25. GOOOL SEPSI!
Simonovschi inscrie si el, cu un sut sub transversala.
Min 13. GOOOL SEPSI!
Florin Stefan face 2-0 dupa o cursa senzationala!
Min 4. GOOOL SEPSI!
Echipa din Sfantu Gheorghe deschide rapid scorul la Mioveni! Prosser marcheaza un gol superb din lovitura libera, de la marginea careului.
Min 1.

CS Mioveni: Sima - Kilyen, Celea, Burnea, Alexe - Lazar, Mirzeanu, Cosereanu, Nastasie - Popescu, Balint

Sepsi: Bela - Draghici, Rus, Ursu, Stefan - Karnitski, Vasvari - Prosser, Dodoi, Nouvier
16:16 31 Oct

Partidele care se vor disputa miercuri, 31 octombrie, in Cupa Romaniei!

CS Mioveni - Sepsi, ora 16:30
U Cluj - Astra, ora 19:00
Gaz Metan - CFR Cluj, ora 21:45

21:37 30 Oct

POLI IASI - VIITORUL 2-2 (3-5 la penalty-uri)

5-3 Houri!!!! Calificare pentru Viitorul!!!!
4-3 Ndolngala RATEAZA! Fotbalistul Iasului nu si-a luat un elan prea mare, a tras la semi-inaltime, in dreapta lui Buzbuchi, care a respins.
4-3 Casap... si el fara emotii. Rusu a plecat in coltul opus, Casap a tras tot in stanga moldoveanului.
3-3 BOMBA Badic!!! Sut in forta, mingea se duce sub bara. Din nou egalitate!
3-2 Vlad Achim, impecabil!
2-2 Qaka inscrie cu emotii! Sut in dreapta lui Buzbuchi, care nimereste coltul dar nu reuseste sa ridice inca o palma pentru a opri mingea.
2-1 Ciobanu aduce Viitorul in fata! Executie tare, pe acelasi colt cu Ianis!
1-1 Platini egaleaza pentru Poli Iasi. Buzbuchi s-a aruncat in stanga lui, Platini a avut rabdare si a tras in partea opusa.
0-1 Viitorul! Ianis Hagi inscrie cu inca o executie sigura, in stanga lui Rusu. Moldoveanul a ghicit coltul, dar n-a putut sa faca nimic!!!
_________________________________________________________________________________________
min 120: Iasul rezista in prelungiri, desi a jucat in 10. Penalty-urile vor decide echipa calificata!!!

min 75: GOOOOL POLI IASI!!! Frasinescu inscrie cu capul, la o faza fixa! Executie care il prinde pe Buzbuchi total nepregatit! Iasiul impinge meciul spre prelungiri!

min 73: Poli Iasi ramane in 10!!! Andrei Cristea, trimis in teren imediat dupa golul lui Sanoh, il injura pe arbitrul Barsan si vede rosu direct!

min 55: GOOOL POLI IASI! Sanoh marcheaza din 6 metri dupa o minge respinsa de Buzbuchi in lateral, la sutul lui Enoh!

min 45+2: Iasul marcheaza, dar de la margine se ridica fanionul pentru offside la o pozitie afara din joc a lui Enoh.

min 40: GOOOL VIITORUL! Marcheaza Matan, din foarfeca! Mijlocasul a trimis din doi metri, dupa ce Rusu respinsese un sut al lui Ciobanu!

min 16: GOOOL VIITORUL! Ianis Hagi inscrie cu o executie sigura!

min 13: Penalty Viitorul!!! Sin intra prin alunecare la Ianis Hagi, ii ia picioarele fotbalistului de la Viitorul si arbitrul da 11 metri!!!

ECHIPELE DE START:

18:58 30 Oct

TURNU MAGURELE 1-4 CRAIOVA

FINAL DE MECI! Dupa ce a fost condusa la pauza, Craiova face spectacol si marcheaza de 4 ori in repriza a doua! Donkor, Bancu, Burlacu si Cicaldau au adus victoria oltenilor si calificarea in sferturile Cupei Romaniei!

Min 88. GOOOL Craiova!
Cicaldau marcheaza si el! Craiova reuseste sa faca spectacol in repriza a doua, dupa ce a intrat condusa la pauza!
Min 79. GOOOL Craiova!
Andrei Burlacu marcheaza un gol superb, la scurt timp dupa ce a fost introdus pe teren!

Min 51. GOOOL Craiova!
Bancu marcheaza si el si Craiova preia conducerea! Doua goluri in doua minute pentru echipa lui Mangia!

Min 49. GOOOL Craiova!
Donkor egaleaza!

Min 46.
PAUZA
Min 40.
Ratare uriasa pentru Turnu Magurele! Fotescu, aproape sa dea o noua lovitura!
Min 33. GOOOL Turnu Magurele!
Gafa uriasa a portarului Craiovei si Fotescu inscrie!

Min 1.

Turnu Magurele: Poiana - Mitrea, Matei, Salcianu, Juncanaru, Bajenaru, Savin, Fotescu, Pencea, Marioara, Dragu

Craiova: Popescu - Donkor, Tiago Ferreira, Briceag, Dimitrov, Cicaldau, Fedele, Bancu, Mezza Colli, Nuno Rocha, Petre
16:28 30 Oct

HERMANNSTADT 3-0 FC VOLUNTARI

FINAL DE MECI!
Hermannstadt este prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce o invinge fara drept de apel pe FC Voluntari!

Min 90+1. GOOOL HERMANNSTADT!
Cei din Sibiu dau lovitura in prelungiri si duc scorul la 3-0.
Min 51. GOOOL HERMANNSTADT!
Petrisor Petrescu mareste avantajul echipei din Sibiu din penalty! Kabasele a comis hent in propriul careu.
PAUZA
Min 38. GOOOL HERMANNSTADT! Jordan Nkololo deschide scorul in primul meci al zilei!
Min 1.

Echipele de start:

Hermannstadt: Niga - Parvulescu, Mijuskovic, Stoica - Company, Antonov, Tatar - P. Petrescu, Nkololo, Dumitriu - Blanaru

Rezerve: Cabuz - Dalbea, Herghelegiu, Rusu, Tsoumou, Alves, Pedro Da Silva
Antrenor: Vasile Miriuta

Voluntari: Moldovan - Hodorogea, Balauru, Armas, Bucurica - Rauta, Capatana - Ciucur, Tudorie, I. Gheorghe - Kabasele

Rezerve: Petrariu - Zgrablic, Buliga, Belahmeur, Gazde, Malfleury, Laidouni
Antrenor: Dinu Todoran
13:43 30 Oct
Cupa Romaniei revine la mijlocul acestei saptamani cu meciurile din optimi.

Optimile Cupei Romaniei se vor disputa marti, miercuri si joi. Cea mai usoara misiune par a o avea oltenii. Craiova o intalneste pe surpriza Turris-Oltul Turnu Magurele, singura echipa din liga a treia ramasa in competitie.

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”