Romario a dat un gol FABULOS, Petrolul a castigat dramatic si e in semifinale! Toate fazele din Petrolul 4-2 Vaslui

Data publicarii: Miercuri 04 Decembrie 2013, 21:30
Data actualizarii: Miercuri 04 Decembrie 2013, 21:31

JOI, 20:30, PRO TV: Steaua - Otelul la PRO TV!

Echipe de start:

Petrolul: Bornescu, Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme, Hoban, Romario, Walter Fernandez, Hamza, Teixeira, Albin

Vaslui: Cerniauskas, Cordos, Celeban, Sanmartean, Antal, Caue, Temwanjera, Musat, Salageanu, Madson, Prahic

Petrolul se califica in semifinalele Cupei Romaniei dupa un meci de senzatie pe Ilie Oana!

min 119: Inca o ratare pentru Petrolul! Camara poate face 5-2!

min 103: GOL Petrolul! BOMBA Romario din afara careului! Mingea se duce la vinclu, super executie!

min 97: GOL Petrolul! Inca un gol marcat dupa un corner! Geraldo inscrie din apropiere!

min 96: Boudjemaa trage, corner pentru Petrolul!

min 93: Ocazie pentru De Lucas, Petrolul e aproape de 3-2 inca din primele minute ale prelungirilor.

Finalul timpul regulamentar! Se intra in prelungiri!
min 90+3: GOL Petrolul! Bornescu urca in careu, asalt la poarta lui Cerniauskas! Hoban reia superb o centrare din corner si face 2-2!

min 84: Doua ocazii importante pentru Petrolul, care rateaza din apropiere prin Teixeira si Abel Camara! Atmosfera tensionata la Ploiesti!

min 74: Albin incearca o executie spectaculoasa, e doar aut de poarta! Faza asta a aruncat din nou stadionul in aer.

min 70: GOL Vaslui! Sanmartean executa un corner de pe partea stanga, Celeban deviaza si inscrie din apropiere!

min 63: Felipe Teixeira trage din afara careului, mingea trece putin alaturi! Sansa uriasa pentru Petrolul!

min 47. Hamza cere penalty, Cristi Balaj lasa jocul sa continue! Contra a innebunit pe margine, a lovit cu piciorul intr-un scaun!

min 37: GOL Petrolul! Walter Fernandez inscrie din apropiere dupa o minge respinsa de Cerniauskas la sutul lui Hamza!

min 29: Petrolul cere penalty la o minge pe care Madson ar fi atins-o cu mana. Reluarile arata ca jucatorul Vasluiului au intervenit regulamentar.

min 27: GOL Vaslui! Celeban inscrie cu capul din cativa metri dupa centrarea lui Sanmartean de la marginea careului! Temwanjera a protejat excelent in fata a 3 fundasi de la Petrolul si i-a trimis lui Sanmartean pentru assist!

min 23: Centrare de pe partea dreapta, Cerniauskas boxeaza cu dificultate, insa e si faultat, iar centralul da fault in atac.

min 21: Romario incearca si el sa-l bata pe Cerniauskas cu un sut din afara careului, mingea se duce mult pe langa.

min 19: Centrare in fata portii, Cerniauskase e atent si retine mingea trimisa periculos de Teixeira.

min 13: Antal scoate o lovitura libera din margine, in apropierea careului! Primul moment periculos pentru FC Vaslui la poarta lui Bornescu. Sanmartean executa, apararea Petrolului are probleme, insa reuseste sa respinga.

min 10: Ultrasii Petrolului invadeaza peluza. Tot stadionul se ridica in picioare si aplauda!

min 5: Sut pe jos al lui Teixeira de la marginea careului, Cerniauskas se intinde si retine!

min 1: A inceput meciul!

*** Galeria Petrolului va intra pe stadion abia in minutul 10, in semn de protest dupa incidentele cu Jandarmeria din weekend! Mai multi ultrasi sustin ca au fost batuti de fortele de ordine, care i-au intors din drumul spre Bucuresti inainte de Steaua - Petrolul. Fanii au afisat la peluza si un banner.