Marius Măldărășanu, nemulțumit de anumiți jucători după eliminarea din Cupa României

Cupa Romaniei FC Hermannstadt Marius Maldarasanu sferturi Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 03 Aprilie 2024, 23:50
Data actualizarii: Miercuri 03 Aprilie 2024, 23:51

U Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0, pe Cluj Arena.

U Cluj s-a impus prin golul marcat de Federico Anselmo (90+3), care a reluat în plasă mingea respinsă de Cătălin Căbuz, la lovitura de cap a lui Valentin Gheorghe. Pentru sud-american a fost primul gol marcat în România.

Fiecare echipă a avut câte o bară, clujenii prin Dan Nistor (33), iar sibienii prin Kablan Ngoma (41).

În semifinale, U Cluj o va înfrunta pe câştigătoarea dintre Universitatea Craiova şi Oţelul Galaţi, meci care va avea loc joi seara. Cealaltă semifinală le va opune pe Corvinul Hunedoara şi pe FC Voluntari.

Ce a spus Marius Măldărășanu după înfrângerea cu U Cluj

Tehnicianul sibienilor a mărturisit că este nemulțumit de evoluția anumitor jucători și că regretă faptul că insuccesul a venit în minutele de prelungire.

"Trebuia să ne batem până la final. Multe nu sunt de spus. A fost un meci echilibrat. Ocazii nu au fost, doar două bare. Am pierdut mingea de câteva ori. Poate deveni un complex față de ei. A devenit o mică rivalitate. Mergem înainte, avem un meci contra lor.

Ne doream să câștigăm. Trebuie să vină și reversul. Nu poate să țină la nesfârșit. Ei nu ne-au pus probleme. Am pierdut mingea. E neșansă că ai luat gol în minutul 90. Asta e dureros. Cuvintele dor. Nu dau nume și nu dau în jucătorii mei. Trebuiau să țină mai mult de minge!", a spus Marius Măldărășanu, la finalul meciului.