CUPA ROMÂNIEI | Gloria Buzău - UTA Arad 1-3 și Minaur Baia Mare - Hermannstadt 2-3 în grupele competiției

Cupa Romaniei Cupa Romaniei 2022 gloria buzau - uta arad grupe cupa romaniei Minaur Baia Mare - Hermannstadt Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 16:15
Data actualizarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 16:14

UTA Arad și Hermannstadt au jucat cel de-al doilea meci din grupele Cupei României.

Gloria Buzău - UTA Arad 1-3

Final!

Minutul 68 - Wesley Jobello marchează din penalty.

Minutul 25 - Claudiu Keșeru reușește dubla și își duce, din nou, echipa în avantaj.

Minutul 16 - Gloria Buzău restabilește egalitatea prin golul marcat de Ariel Lopez.

Minutul 1 - Claudiu Keșeru deschide scorul pentru gazde.

Minutul 1 - Start de meci.

Știre intițială

UTA Arad vine după egalul obținut pe teren propriu, cu FCSB, scor 2-2 și are nevoie de o victorie pentru a păstra șanse de calificare în faza eliminatorie. Pe primul loc, în grupa B, se află CS Mioveni, cu maxim de puncte după două jocuri.

De cealaltă arte, Gloria Buzău a pierdut la limită în primul meci din grupe, pe teren propriu, cu FC Botoșani, scor 0-1.

Minaur Baia Mare - Hermannstadt 2-3

Final!

Minutul 90+3 - David Simion stabilește rezultatul final al partidei.

Minutul 88 - Muacir micșorează diferența.

Minutul 55 - Babic reușește dubla, iar Hermannstadt se desprinde decisiv.

Minutul 51 - Oaspeții măresc avantajul prin Buhacianu.

Minutul 23 - Hermannstadt a deschis scorul după golul marcat de Babic.

După egalul cu FC Argeș din prima etapă, Minaur Baia Mare speră la un nou rezultat bun în Cupa României, pe teren propriu, cu Hermannstadt.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu a pierdut cu Universitatea Craiova, scor 0-2, iar în campionat vin tot după o înfrângere cu Chindia Târgoviște, scor 0-1.