Cupa României | Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești 0-0. FC Botoșani a pierdut la Mioveni

CS Mioveni Cupa Romaniei FC Botosani Petrolul Ploiesti Unirea Slobozia Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 08 Noiembrie 2022, 20:11
Data actualizarii: Marti 08 Noiembrie 2022, 20:11

Competiția, care din acest sezon nu mai este knock-out, se desfășoară acum într-un format de grupe în care însă nu toate echipele se întâlnesc între ele.

Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești 0-0

Minutul 90+4: Final! Remiză între Unirea Slobozia și Petrolul, 0-0, după un meci în care ploieștenii au ratat numeroase ocazii.

Minutul 80: Ocazie uriașă Petrolul! Manzala pătrunde în careu, încearcă să paseze în fața porții, portarul respinge, iar Măzărache șutează peste poartă din șase metri.

Minutul 69: Ocazie Petrolul! Manzala șutează lângă bară din careu, dar Păduraru se întinde și respinge.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+1: Pauză! Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești 0-0.

Minutul 28: Ocazie Petrolul! Mathaus trimite cu capul peste poartă după un corner al ploieștenilor.

Minutul 15: Ocazie Petrolul! Ivanovski trimite puțin pe lângă poartă după o centrare din flancul stâng a lui Velisar.

Minutul 14: Ocazie Petrolul! Budescu preia la marginea careului și încearcă un șut de la aproximativ 20 de metri, însă trimite peste poartă.

FINAL!

Min. 82: GOOOOL MIOVENI! Kabananga deschide scorul cu un șut direct din șase metri! Jucătorul a preluat la marginea careului de 16 metri, a trimis în dreapta pentru un coechipier care i-a returnat ulterior balonul.

Min. 62: OCAZIE MIOVENI! Burnea trimite peste poartă din șase metri după o centrare din banda stângă.

Min. 46: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Min. 42: OCAZIE MIOVENI! Carnat șutează puternic după o lovitură executată de la jumătatea terenului, dar portarul intervine spectaculos.

Min. 22: OCAZIE BOTOȘANI! Petkovski scapă singur cu portarul, dar este prins din urmă de un adversar, iar șutul său este deviat.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

CS Mioveni: I. Popescu - Rădescu, Garutti, Iacob, Burnea, Trif - Panait, Pop, Coșereanu - Carnat, Krasniqi
Rezerve: Sima, Șerbănică, Balaur, Ene, Dumitru, Burlacu, Kabananga, Dat,Oancea
Antrenor: Marius Stoica

FC Botoșani: Ureche - Patache, Dican, Sadiku, Dragu - Mussis, Ivanov, Sharaf - Petkovski, Camara, Pinson
Rezerve: Pap, David, Șeroni, Obedeanu, Santos, Perianu Zabou, Sno, Țigănașu
Antrenor: Mihai Teja

Runda a doua a Cupei României, faza grupelor, debutează marți, primele două meciuri fiind CS Mioveni - FC Botoșani și Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești, LIVE TEXT pe sport.ro de la ora 16:00 și, respectiv ora 18:15.

Din acest sezon, Cupa nu mai este o competiție knock-out, ci se desfășoară în mai multe etape, inclusiv cu o fază superioară a grupelor, în care însă nu toate echipele se întâlnesc între ele!

CS Mioveni - FC Botoșani, de la ora 16:00 în Grupa B - clasamentul după prima etapă

6. Oţelul Galaţi 1 0 0 1 0-1 0

Unirea Slobozia - Petrolul Ploiești, de la ora 18:15 în Grupa A - clasamentul după prima etapă