Steaua si Targu Mures se pot intalni din nou in acest an, in sferturile Cupei! URNELE pentru tragerea la sorti au fost stabilite:

Steaua CSMS Iasi Cupa Romaniei
Live Blog

O NOAPTE FURTUNOASA

Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 08:00
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 11:15

Tragerea la sorti a sferturilor e MIERCURI, ora 12:00, IN DIRECT la Sport.ro. Meciurile se joaca pe 2, 3, 4 decembrie.

08:16 31 Oct

Dupa stabilierea ultimei sfert finaliste, avem si urnele pentru faza urmatoare a Cupei Romaniei.

CS Mioveni a produs marea surpriza in faza optimilor, eliminand-o pe Dinamo, scor 1-0, insa argesenii au ramas singurii reprezentanti ai ligii secunde.

Din Liga 1, in sferturi vor juca Steaua, Petrolul, CFR, Pandurii, ASA Targu Mures, CSU Craiova si U Cluj.

Urnele pentru tragerea la sorti a sferturilor

URNA A: Steaua, Petrolul, CFR Cluj, Pandurii
URNA B: ASA Targu Mures, CS Universitatea Craiova, Universitatea Cluj
URNA C: CS Mioveni

CS Mioveni va fi prima echipa care isi va afla adversara, aceasta urmand sa vina din URNA A. Restul echipelor ramase in prima urna (A) vor fi imperecheate cu formatiile din urna secunda (B).

22:27 30 Oct

Min 95: FINAL! Rapidistii sunt invinsi pe final, CFR merge in sferturi!

22:19 30 Oct

Min 87 - GOOOOOOL!!! CFR Cluj intoarce scorul, Chanturia inscrie cu un sut puternic din 10 metri, dupa o balbaiala in defensiva rapidista

22:08 30 Oct

Min 79: GOOOOOOL!!! Dore inscrie cu o reluare din 13 metri!!!

22:07 30 Oct

Min 77: Ce ocazie pentru Rapid!!! Martin dribleaza portarul insa trimite in plasa laterala!

22:06 30 Oct

22:03 30 Oct

Min 73: Schimbare de senzatie la Rapid, iese Rosu si intra Negru :)

21:58 30 Oct

Min 68: Alex Coman reia din voleu, din 6 metri lateral stanga, peste poarta!

21:49 30 Oct

Min 60: Jucatorii celor doua echipe se iau la impins pe teren! Rui Miguel a ramas intins pe jos dupa ce a fost lovit de Jakolis.

21:45 30 Oct

Min 55: Rapidistii cer iar penalty insa arbitrul lasa jocul sa continue!

21:40 30 Oct

Min 50: Rosu rateaza o ocazie mari pentru Rapid! Acesta intra in careu pe drepata insa trage in portar!

21:17 30 Oct

Min 45: Faza buna de atac pentru Rapid insa Martin greseste ultima pasa.

21:02 30 Oct

Min 31: Tade rateaza din 6 metri, interventie superba a lui Bornescu!!!

Min 29: Faza frumoasa facuta de Rosu insa rapidistul nu a avut cui sa paseze in atac. Rapidistii sunt retrasi in aparare.

20:41 30 Oct

Min 10: Rapid primeste penalty dupa o interventie a lui Rada. Pancu executa si inscrie cu un noroc fantastic, dupa ce ratase in prima faza!!!

20:40 30 Oct

20:35 30 Oct

Min 3: Ocazie mare pentru Rapid, Rui Miguel trage putin pe langa poarta din 10 metri!

20:34 30 Oct

START: A inceput Rapid - CFR Cluj.

20:33 30 Oct

FINAL: Rapid CFR Suceava 2-3 Petrolul. Prahovenii merg si ei in sferturi, alaturi de Mioveni, Steaua, Pandurii, Craiova, U Cluj, Tg Mures.

20:05 30 Oct

MIN 69: GOL SUCEAVA! Sumanariu inscrie cu un voleu superb!

19:55 30 Oct

Min 60: GOOOOL PETROLUL! Hadad da lovitura pentru ploiesteni cu o reluare pe jos de la marginea careului!

19:53 30 Oct

MIN 57: GOOOOOOL PETROLUL! Incredibil! Gazdele au egalat doar un minut! Velescu deviaza decisiv in propria poarta o centrare venita din partea dreapta!

19:51 30 Oct

Min 56: GOOOOOL SUCEAVA! Matei egaleaza pentru gazde!

19:37 30 Oct

Echipele de start la Rapid - CFR Cluj. Meciul e in direct la Sport.ro, ora 20:30

19:07 30 Oct

GOL PETROLUL! Ipsa deschide scorul in minutul 28!

18:57 30 Oct

Echipele de start:

Rapid CFR Suceava: Rohetki - Balan, Ferariu, Velescu, Semeghin (cpt.) - Sumanariu, Sfrijan, Apostol, Negru, Marinkovic, Matei
Rezerve: Pascal, Sava, Golofca, Spatar, Burcea, Gherghiciuc, Plecamciuc

Petrolul: Bolboasa - Peteleu, Ipsa, Satli, Beta - Hadad, Marinescu (cpt.) - Priso, Albin, Nepomuceno - Pastorini
Rezerve: Cobrea, Alcenat, Alecsandru Roberto, Filip, Gallegos, Astafei, Nkoyi

18:32 30 Oct

FINAL! Victorie dramatica pentru Pandurii in prelungiri! Incepe meciul dintre Petrolul si Rapid Suceava!

17:58 30 Oct

GOOOOOL PANDURII! Nebunie la Galati! Fratele lui Erico, Elton inscrie in minutul 93 al prelungirilor!

17:54 30 Oct

PRELUNGIRI la Galati! Golul lui Erico din minutul 87 a salvat Pandurii de la dezastru cu ultima clasata.

17:46 30 Oct

Min 87: GOOOOOOOL PANDURII! Erico reia din cativa metri in poarta si aduce meciul aproape de prelungiri!

16:43 30 Oct

MIN 41: GOL OTELUL! Cristea reia cu capul pentru 2-1!

16:15 30 Oct

A inceput partida dintre Otelul Galati si Pandurii Targu Jiu!
Otelul:
Hotoboc - Murgoci, Leca, Miselaricu, Popescu - Karlik, Tavares - Gradinaru, Cernat, I. Popa - C. Cristea

Pandurii:
Gliwa - Ungurusan, Erico, Elton, Momcilovic - Anton, Radut, Nistor - Predescu, Buleica, Nicoara

Min 11. GOL OTELUL! Iulian Popa deschide scorul dupa un sut superb de la marginea careului, mingea a lovit si transversala!

Min 12. GOL PANDURII! Predescu egaleaza foarte rapid cu un sut din afara careului dupa o gafa uriasa in apararea gazdelor

Rapid Suceava 19:30 Petrolul
Rapid Bucuresti 20:30 CFR Cluj - in direct la Sport.ro!

22:23 29 Oct

FINAL! U Cluj se califica in sferturile de finala ale Cupei dupa 3-1 la Brasov!

21:33 29 Oct

Min 45+1 - GOOOOOOOOL U Cluj! Ceppelini face 3-1 cu un sut de la marginea careului! Portarul Marinescu nu a putut interveni

20:59 29 Oct

GOOOL BRASOV! Machado reduce din diferenta cu o reluare de cap din careu in minutul 28!

20:58 29 Oct

GOOOL U CLUJ! Ceppelini inscrie in minutul 22!

20:50 29 Oct

GOL U CLUJ! Lemnaru deschide scorul in minutul 18!

20:31 29 Oct

Incepe meciul dintre Brasov si U Cluj, de la 20:30!

FC Brasov: A. Marinescu - Vagner, Leko, Machado, D. Barna - R. Enceanu, B. Madeira - C. Cristea, Ciocalteu, Grigorie - L. Ganea
Rezerve: D. Mutu - Diogo Santos. Serginho, Aganovic, Al. Grigoras, H. Popa, s. Moraru

U Cluj: Vl. Niculescu - R. Ciupe, E. Ninu, Skvorc, Bambara - R. Costin, Gravenberch - Viveiros, Ceppelini, Cristocea - Lemnaru
Rezerve: Panagopoulos - N. Musat, I. Neag, Dan Bucsa, Mengolo, Stojanovic, L. Kovacs

18:06 29 Oct

Universitatea: Balgradean – Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu -  Bancu, Brandan - Mateiu, Baluta, Ferfelea - Curelea. Rezerve: Straton, Avramia, Tirnacop, Plesan, Nuno Rocha, Bawab, Cîrstea. Antrenori: Emil Sandoi, Sorin Cartu

Viitorul: Balauru – Putanu, Pana, Tiru, Marin - Markus, Daminuta - Nikolov, Seroni, Neacsa - Carstocea. Rezerve: Arpad, Coman, I. Hagi, Perju, Cioabla, Hodorogea, Vina. Antrenor: Gheorghe Hagi

17:55 29 Oct

FINAL! ASA Tg Mures merge in sferturi, alaturi de Mioveni si Steaua.

17:38 29 Oct

GOL Bumba inscrie cu un sut din centrul careului, sub bara!

17:14 29 Oct

GOL Hora preia in marginea careului si suteaza cu stangul la coltul lung

17:10 29 Oct

GOL Henrique face 2-0 pentru echipa lui Pustai, care este cu un picior in sferturi

16:59 29 Oct

GOL Gorobsov deschide scorul in chiar ultimul minut al reprizei!

16:14 29 Oct

Iata echipele de start la primul meci al zilei din Cupa Romaniei

FCM Targu Mures
St?ncioiu - Velayos, Constantin, Balaur, Sepsi - Gorobsov, Muresan - Hora, Zicu, Bumba - Henrique

Ceahlaul
Jovic - Dumitras, Gorea, Marc, Slavickas - Tabacarie, Onciu - Popadiuc, Carjan, Margina - Mandrusca

10:35 29 Oct

09:19 29 Oct

Cei de la CSU Craiova joaca in aceasta seara de la ora 18.00 impotriva celor FC Viitorul, intr-o partida care va fi transmisa in direct de Sport.ro! Acesta va fi penultimul meci de pe arena Ion Oblemenco, anuntul fiind facut de primarul Craiovei, Olguta Vasilescu, pe Facebook.

“Oficial! Meciul de sambata este ultimul care se joaca pe stadionul "Ion Oblemenco". Baieti, ar fi bine sa fie cu victorie!” a anuntat Olguta Vasilescu.

“FC Viitorul este o echipa in crestere de forma, a invins cu 3-0 Galatiul, apoi a incheiat la egalitate 2-2 cu Universitatea Cluj, dupa ce a condus cu 2-0. Este o echipa cu jucatori tineri, de perspectiva, cu calitati. Chiar daca in jocul de campionat n-am reusit sa ne impunem, acum ne propunem calificarea. Nu desconsideram Cupa Romaniei, din contra. Pentru ca dupa un numar mic de meciuri putem sa ajungem in fazele superioare. La prima mea experienta ca antrenor, chiar daca eram in batalia pentru evitarea retrogradarii, am atins finala Cupei Romaniei, dupa ce am eliminate Steaua, Petrolul si Rapid, echipe aflate in top la acea vreme” a declarat Emil Sandoi, antrenorul juvetilor.

11:18 28 Oct

La 2 zile de la infrangerea cu ASA, Steaua joaca in Cupa Romaniei impotriva celor de la CSMS Iasi, urmand ca vineri sa aiba loc derby-ul cu Dinamo. Programul foarte incarcat al Stelei, plus accidentarile suferite de jucatori, numai putin de 7 jucatori fiind indisponibili pentru partida din aceasta seara, il pun pe Costel Galca intr-o situatie foarte dificila.

Pe langa jucatorii indisponibili din cauza accidentarilor si Paul Parvulescu, suspendat, Galca va menaja mai multi jucatori importanti pentru meciul cu Dinamo - astfel, Arlauskis, Papp, Szukala, Prepelita, Sanmartean sau Tanase nu vor fi folositi in partida din aceasta seara.

Galca a chemat 4 jucatori de la echipa de juniori nascuti in 1997 pentru partida din aceasta seara! Fundasul stanga Alexandru Nicola, mijlocasii Costin Constantinescu si Robert Gavrila, si atacantul Bogdan Macris vor fi pe banca la partida cu CSMS.

Iar pe teren vor intra alti pusti precum Cojocaru, Pham, Tosca sau Valceanu. Astfel, media de varsta a jucatorilor care vor evolua diseara este de doar 22.6 ani!

Echipa probabila Steaua:
Cojocaru, Pham, Rapa, Luchin, Tosca - G Matei, Breeveld, Neagu, Filip - Stanciu - Valceanu

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Un stat NATO vrea să ia sisteme de apărare antirachetă pentru Ucraina din țări care nu sunt pregătite să le ofere direct