Corvinul Hunedoara, calificare en-fanfare în sferturile din Cupa României. Hermannstadt, victorie miraculoasă în prelungiri

Cupa Romaniei Corvinul Hunedoara Etapa 3 FC Hermannstadt Petrolul Ploiesti Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 18:29
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 19:02

Cupa României continuă joi cu ultimele meciuri ale etapei #3.

• Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 0-1

Minutul 96 - GOOOL Hermannstadt! Sibienii obțin calificarea miraculoasă, datorită reușitei lui Cristian Barbut.

• Petrolul Ploiești - Sepsi OSK 2-2

Minutul 63 - GOOOL Petrolul Ploiești! Gazdele restabilesc egalitatea prin reușita lui Marius Huja.

Minutul 48 - GOOOL Sepsi OSK! Oaspeții preiau conducerea în urma unei reușite spectaculoase, din afara careului a lui Ion Gheorghe.

Minutul 45 - GOOOL Sepsi OSK! Oaspeții restabilesc egalitatea la finalul primei reprize, după reușita lui Denis Ciobotariu.

Minutul 24 - GOOOL Petrolul Ploiești! Alexandru Musi deschide scorul cu un șut plasat, din centrul careului.

• Progresul Pecica - Corvniul Hunedoara 0-6

Marius Coman și dubla lui Marius Lupu au stabilit scorul la pauză, 3-0. La acest rezultat, Corvinul Hunedoara este calificată de pe primul loc.

'U' Cluj, CFR Cluj, Universitatea Craiova și FC Voluntari sunt cele patru echipe care și-au asigurat până acum prezența în sferturile de finală ale Cupei României.

Cupa României, LIVE TEXT de la ora 17:00 | Petrolul, Corvinul și Hermannstadt luptă pentru un loc în sferturi! Programul complet

Petrolul Ploiești, Corvinul Hunedoara, FC Hermannstadt sunt echipele din cadrul Grupei A a Cupei României care se vor lupta joi după-amiază pentru un loc în sferturile de finală ale competiției.

• Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt, 17:00
  • Petrolul Ploiești - Sepsi OSK, 17:00
  • Progresul Pecica - Corvniul Hunedoara, 17:00

Show-ul din cupă continuă și de la ora 20:45, cu ultimele două meciuri din actuala fază a competiției. Dinamo București - Oțelul Galați și FCU Craiova - FCSB sunt celelalte două partide.

În a treia etapă a grupelor, 'U' Cluj a făcut show cu FC Botoșani (4-0), CFR Cluj a remizat în Giulești cu Rapid București (0-0) și și-a asigurat locul în sferturi.

Universitatea Craiova a demolat-o pe Farul Constanța (4-0), în timp ce Gloria Buzău a ratat calificarea în faza următoare în urma egalului cu Tunari (1-1).