CUPA ROMANIEI | Se stiu toate echipele calificate in sferturi | TOATE REZULTATELE

Cupa Romaniei Astra Giurgiu Poli Iasi Universitatea Craiova Cupa Romaniei CUPA ROMANIEI | LIVE ACUM Metalul Buzau 0-0 Poli Iasi | Astra si Craiova lui Piturca lupta sa se alature lui Dinamo si FCSB in sferturile Cupei
Live Blog
Optimi de finala
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2019, 23:25
Data actualizarii: Joi 31 Octombrie 2019, 23:33

S-au incheiat toate partidele din optimile Cupei Romaniei!

SEPSI - ASTRA 4-2

Min 62. GOOOL ASTRA! Budescu ii pune mingea pe tava lui Beague si acesta marcheaza!

Min 57. GOOOOL SEPSI! Karanovic reuseste dubla cu o lovitura buna de cap! Mingea a lovit pamantul si portarul nu a avut nicio sansa!

Min 50. GOGOOL SEPSI! Fulop ii ofera o pasa foarte buna lui Konongo si jucatorul de origine franceza inscrie!

Min 29. GOOOOL SEPSI! Karanovic marcheaza dupa o greseala in defensiva adversa!

Min 15. GOOOOOL ASTRA! Biceanu inscrie cu un sut din afara careului!

Min 2. GOOOOOL SEPSI! Fulop deschide scorul dupa 90 de secunde cu un sut imparabil sub bara transversala!

Min 1. A inceput partida!

Echipele de start:

Sepsi: Roland - Kilyen, Barisic, Bouhenna, Konongo - Fulop, Velev, Flores, Gal-Andrezly, Karanovic, Stefanescu

Rezerve: Fejer, Vasvari, Safranko, Carnat, Florin, Deaconu, Salli

Astra: Lazar - David Bruno, Graovac, Tamas, Dima, - Dandea, Biceanu Matei, Radut, Tounkara - Stahl,

Rezerve: Kitanov, Simion, Alibec, Ajayi, Graur, Budescu, Begue
16:42 31 Oct

METALUL BUZAU - POLI IASI 0-3

Mihai Teja o califica pe Poli Iasi in sferturile din Cupa Romaniei. Pentru moldoveni au marcat Popadiuc (20'), Horsia (49') si Hatiegan (81').

14:51 31 Oct

Meciurile zilei din Cupa Romaniei

Metalul Buzau - Poli Iasi
18.15 Sepsi Sf. Gheorghe - Astra Giurgiu
21.00 FC Voluntari - Universitatea Craiova

Dupa calificarile fara probleme ale lui FCSB si Dinamo, Astra si Craiova joaca astazi pentru a-si asigura un loc in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Astra se deplaseaza la Sf. Gheorghe pentru meciul cu Sepsi. Este cel de-al doilea duel pe care cele doua echipe il au, in ultimele 10 zile. Echipa lui Bogdan Andone a invins-o pe Sepsi cu 3-2 in meciul din Liga 1.

Craiova lui Victor Piturca trece printr-o perioada slaba, dupa ce a fost invinsa de campioana CFR si a remizat cu Academica Clinceni.

14:49 31 Oct