CUPA ROMANIEI | FORESTA - DINAMO 0-4! Dinamo s-a dezlantuit dupa pauza! Dinamovistii au facut SHOW cu Foresta

Dinamo Cupa Romaniei foresta suceava Cupa Romaniei CUPA ROMANIEI | FORESTA - DINAMO LIVE 0-1! GOL FABULOS al lui Grigore! Reusita senzationala a dinamovistului dupa un inceput bun de meci al Forestei
Data publicarii: Miercuri 30 Octombrie 2019, 19:44
Data actualizarii: Miercuri 30 Octombrie 2019, 21:23

Dinamo a castigat fara emotii si s-a calificat in sferturi. Dinamovistii au castigat cu 4-0.

FORESTA - DINAMO 0-4

Min 90 Final de meci!
Min 87 GOL Dinamo! Perovic reuseste dubla! Nicio emotie pentru dinamovisti in acest sezon!

• CUPA ROMANIEI | FORESTA SUCEAVA - DINAMO LIVE 19:30! Reeditarea unui meci nebun de acum 19 ani! Cainii vor sa se razbune, Foresta vrea sa produca o noua surpriza! Echipele probabile

Min 70 GOL Dinamo! Moldoveanu reluare lejera din mijlocul careului! Fara replica portarul Forestei!

Min 62 GOL Dinamo! Perovic inscrie la prima atingere de minge! Totul a plecat de la pasa de geniu a lui Nistor!

Min 60
Acelasi Marin apare la finalizare! Trage mult peste din unghi!
Min 52
Alex Marin il pune inca o data la treaba pe Straton. De aceasta data, mingea trimisa de jucatorul Forestei nu a mai fost la fel de periculos precum cel din prima repriza!
Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 38
Marin reia periculos cu capul pe coltul scurt! Straton intervine inca o data salvator!

Min 30
Dubla ocazie pentru Dinamo! Grigore reia periculos cu capul, portarul gazdelor respinge, iar reluarea lui Moldoveanu din foarfeca loveste bara.

Min 23
Nistor rateaza inca o ocazie importanta. Suteaza in portarul Forestei, din unghi!
Min 14
Maticiuc reia norocos cu genunchiul din 6 metri, insa Straton are o parada fabuloasa!

Min 14
Nistor rateaza incredibil sansa unui 2-0 dupa ce trimite in portarul Forestei din pozitie ideala!
Min 10 GOL DINAMO! Ricardo Grigore prinde un sut exceptional, cu exteriorul din 20 de metri, direct in vinclu!

Min 9
Foresta domina total inceputul de meci! Dinamovistii resping de pe linia portii la un corner!
Min 2
Cerlinca trage putin peste poarta! Prima actiune de atac apartine gazdelor!
Min 1 A inceput meciul!

Echipa de start a lui Dinamo: Straton - Moura, Puljic, Klimavicius, Corbu - Filip, Nistor, R. Grigore - Brito, Moldoveanu - Popa
Rezerve: Piscitelli, Ciobotariu, Popescu, Sorescu, Rauta, Mrzljak, Perovic

Echipa de start a Forestei Suceava: Ailenei – Sumanariu, Celeadnic, Mateciuc, D. Druga – Rigoni, Vl. Stanescu – Cerlinca, Cainari, Rob. Martin – Al. Marin
Rezerve: Carbune – O. Onofras, Avramia, June, Pipos, Grumezescu, Hagiu

Acum 19 ani cele doua echipe oferau un meci demn de povestit nepotilor. Dinamo o conducea in Stefan cel Mare pe Foresta cu 4-0 in minutul 47, insa nimeni nu se gandea la ceea ce avea sa urmeaze. Foresta a revenit miraculos si a castigat meciul 5-4. Astazi cele doua echipe se intalnesc din nou intr-un meci contand pentru optimile Cupei Romaniei.

Dinamo este neinvinsa de 4 meciuri in campionat si vine cu un moral bun la Suceava pentru confruntarea din aceasta seara. In ultimul meci, formatia antrenata de Dusan Uhrin jr, s-a impus cu 3-2 pe teren propriu in fata celor de la Viitorul.

Foresta Suceava se afla pe locul 4 in clasamentul seriei 1 din Liga a 3-a cu 20 de puncte dupa 10 etape. In ultimul meci, Foresta a castigat cu 4-2 pe terenul celor de la ACS Univeristatea Dunarea de Jos Galati.