CSC Dumbravita - CFR Cluj CFR Cluj Cupa Romaniei 2022 grupa cupa romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 20:13
Data actualizarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 20:15

CSC Dumbrăvița - CFR Cluj s-a încheiat cu scorul de 0-5.

CSC Dumbrăvița - CFR Cluj 0-5

Minutul 90+3: FINAL DE MECI!

Minutul 90+1: GOOOL CFR Cluj! Birligea ia o acțiune pe cont propriu și înscrie cu un șut la colțul scurt.

Minutul 89: GOOOL CFR Cluj! Birligea reușește ”dubla” în două minute, cu un șut din întoarcere, pe jos. Ciui nu a putut să intervină.

Minutul 87: GOOOL CFR Cluj! Birligea își trece numele pe lista marcatorilor cu o minge trimisă pe lângă portar.

Minutul 81: GOOOL CFR Cluj! Malele marchează cu un șut puternic din interiorul careului, fără nicio șansă pentru portarul advers.

Minutul 50: GOOOL CFR Cluj! Hoban a deschis scorul cu un șut superb, din afara careului, care l-a lăsat fără replică pe Ciui, portarul celor de la Dumbrăvița.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+6: Pauză!

Minutul 40: Mikloș și-a recăpătat cunoștința și a fost transportat la spital. În lotul său a fost introdus portarul de rezervă, Ciui.

Minutul 35: Momente de panică la Cluj! Mikloș, portarul Dumbrăviței, s-a ciocnit violent de Mistrati și s-a prăbușit pe gazon. A fost nevoie de intervenția echipei medicale și de cea a ambulanței. Este posibil ca portarul gazdelor să-și fi pierdut cunoștința.

Minutul 8: Bară pentru CFR Cluj! Deac reia cu capul o centrare venită de pe partea dreaptă, dar mingea lovește transversala porții adverse.

Minutul 1: Fluier de start!

• CSC Dumbrăvița: Mikloș – Amariei, Bain, Moțiu, Bura-Koț – Tismonar, Olaru, Ungurean, Ghinescu – Simon, Popa
  • Rezerve: Ciui, Grancea, Gîsă, Martinov, Grigoriu, Curea, Blickling, Bodri, Pașcalău
  • CFR Cluj: Bălgrădean – Bălan, Billong, Kolinger, Brucic – Deac, Hoban, Bordeianu – Hammershoy, Malele, Gomes
  • Rezerve: Sava, Mbaye, Niakate, Cvek, Lucaci, Roger, Gîdea, Bîrligea, Buș

CSC Dumbrăvița joacă cu CFR Cluj în cel de-al doilea meci din grupele României. Chiar dacă partida ar trebui să se desfășoare pe teren propriu, cele două cluburi au ajuns la o înțelegere ca acesta să aibă loc la Cluj, pe stadionul campioanei României.

CFR Cluj a terminat la egalitate în prima confruntare din grupe, cu rivala U Cluj, scor 1-1, în timp ce CSC Dumbrăvița a fost învinsă de Rapid București, scor 1-4.

În grupa D a competiției, Farul Constanța este lider, cu patru puncte, urmată de Rapid București, cu trei puncte.