Andone a facut "ca trenul" pe marginea terenului, dar s-a relaxat la final: "A fost un meci de antrenament, ma bucur pentru copii". Despre fanii care i-au cerut demisia: "Nu am auzit"

Dinamo dinamo 2 Dinamo II Ioan Andone Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 26 Octombrie 2016, 23:02
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2016, 09:36

Dinamo s-a calificat in optimile Cupei Romaniei dupa ce a trecut greu, doar cu 2-1, de echipa secunda. Pustii lui Dinamo II au avut egalarea in picior in minutul 90+2 (Fazele VIDEO AICI).

Ioan Andone a vorbit la finalul partidei din Stefan cel Mare.

"A fost un meci de antrenament. Un meci spectaculos, ii felicit pe cei de la echipa secunda pentru ca au facut o partida buna, au jucat frumos, au si marcat.

Ati vazut ca avem jucatori buni la echipa secunda, jucatori de viitor.

A fost sansa lor, ma bucur pentru ei.

Pacat ca nu au jucat cu alta echipa, pentru a avea mai multe sanse.

Orice se poate intampla, se putea ajunge la prelungiri. Nimeni nu le-a zis nimic, decat sa-si joace sansa.

Eu nu aud cand mi se striga demisia.

Va fi greu cu Astra, dar vom pregati bine meciul. Avem nevoie de puncte si trebuie sa castigam. Astra a avut rezultate oscilante, dar sa nu uitam ce meci a facut la Plzen.

Nu comentez ce a spus Sumudica, cum ca a fost contactat de Mutu. Intrebati-l pe Adrian Mutu", a spus Ioan Andone.