Imaginile care iti fac pielea de gaina! Asa a devenit Franta CAMPIOANA MONDIALA! Ce s-a intamplat la pauza in vestiar VIDEO

Data publicarii: Joi 19 Iulie 2018, 08:26
Data actualizarii: Joi 19 Iulie 2018, 08:40

Didier Deschamps a devenit doar al 3-lea om din istorie care castiga Cupa Mondiala atat ca jucator, cat si ca antrenor.

Au aparut imagini din vestiarul Frantei la pauza finalei Cupei Mondiale iar acestea par desprinse dintr-un film! Cu un avantaj de 2-1 la pauza in fata Croatiei, francezii au fost mobilizati incredibil de selectionerul Didier Deschamps. Rezultatul? 2-1 pentru Franta si in repriza secunda si al 2 titlu mondial dupa cel din 1998!

”Ascultati-ma! Ati vazut ca isi folosesc coatele in toate duelurile. Ce fac ei? Cauta diagonale din cand in cand si toate mingile merg spre Mandzukic, care deviaza mingile. Trebuie sa aveti grija la el. El poate castiga duelurile, dar trebuie sa nu fim statici.

Nu va complicati! Sunt agresivi, ati vazut ce energie au. Jucati cat mai simplu posibil. Cand aveti mingea si un adversar va ia in primire, mereu mai vine cineva la dublaj. Aruncati mingea cum puteti, lui Kylian. Antoine (Griezmann) intoarce-te putin inainte sa plecam pe contraatac, stai sus langa atacanti, avem nevoie sa fii o optiune. Mai avem 45 de minute, stiti ce urmeaza. Calmati-va. Cum aveti mingea, bum, o aruncati in fata” a fost mesajul lui Deschamps pentru jucatori.

Griezmann a indemnat apoi la calm, iar Varane si Pogba au dat tonul: "Vom castiga acest meci, baieti! Vom castiga acest meci!" au transmis cei doi.