"Il bag pe Kun?!" Dialogul incredibil dintre Sampaoli si Messi, surprins de camere la Argentina - Nigeria

Argentina CM 2018 Jorge Sampaoli Lionel Messi Nigeria Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Miercuri 27 Iunie 2018, 14:39
Data actualizarii: Miercuri 27 Iunie 2018, 14:44

Vezi si - Discursul regelui! Cum i-a castigat Messi meciul Argentinei! Leo a aratat in sfarsit ca este un lider adevarat

Argentina s-a calificat in-extremis in optimile de finala ale Cupei Mondiale. Sudamericanii au invins cu 2-1, cu un gol marcat in minutul 87, Nigeria. Ei se vor duela mai departe cu Franta.

Meciul a fost unul extrem de tensionat pentru argentinieni, care au trecut de la extaz la agonie si din nou la extaz.

Meciul a fost marcat si de o faza cu totul nemaivazuta! Camerele l-au surprins pe antrenorul Jorge Sampaoli intrebandu-l pe Messi daca e momentul sa faca o schimbare.

Mai exact, Sampaoli l-a intrebat pe Messi daca ar trebui sa-l bage pe Kun Aguero pe teren. In acel moment era minutul 80, iar la scurt timp atacantul a intrat in locul lui Nicolas Tagliafico.

La final, Mascherano a fost intrebat despre acel moment, raspunzand: "Cei mai buni antrenori din lume se consulta cu jucatorii".