Croatia - Anglia, Cupa Mondiala 2018 | Probleme de lot pentru Southgate! Un titular s-a accidentat si e incert pentru semifinale

Croatia - Anglia Anglia Cupa Mondiala 2018 Gareth Southgate jordan henderson Cupa Mondiala 2018 Croatia - Anglia, Cupa Mondiala 2018 | Probleme de lot pentru Southgate! Un titular s-a accidentat si e incert pentru semifinale
Data publicarii: Luni 09 Iulie 2018, 18:30
Data actualizarii: Luni 09 Iulie 2018, 18:30

Mijlocasul englez Jordan Henderson s-a accidentat la muschii ischiogambieri in meciul de sambata cu Suedia (2-0), din sferturile de finala ale Cupei Mondiale 2018, si este incert pentru semifinala impotriva Croatiei, ce va avea loc miercuri la Moscova, informeaza France Football.

Obligat sa paraseasca terenul in minutul 85 al victoriei cu Suedia, Henderson aduce noroc nationalei Angliei, neinvinsa in ultimele 30 de meciuri in care a aparut mijlocasul lui Liverpool (23 de victorii, sapte remize). Capitanul lui Liverpool s-a aratat increzator ca va putea juca in semifinala de miercuri.

In cazul in care Henderson va declara forfait, locul sau va fi luat probabil de Eric Dier.

Dupa ce au avut duminica o zi de repaus, fotbalistii englezi s-au antrenat luni in cantonamentul lor de la Repino