Anunt de ultima ora despre situatia lui Cavani, inaintea sfertului Uruguay - Franta! Ce se intampla cu matadorul sudamericanilor

Cavani Campionatul Mondial Cupa Mondiala Franta Uruguay Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Joi 05 Iulie 2018, 19:45
Data actualizarii: Joi 05 Iulie 2018, 19:47

Vezi si - OFICIAL | Primul transfer facut de Lopetegui la Real: "galacticii" au platit clauza de reziliere!

Fotbalistul uruguayan Edinson Cavani, incert inaintea meciului de vineri cu Franta din sferturile de finala ale Cupei Mondiale 2018, s-a antrenat separat de coechipierii sai, joi, pentru prima oara dupa ce s-a accidentat in intalnirea de sambata cu Portugalia.

Victima unui edem la gamba stanga, atacantul si-a facut aparitia printre ultimii jucatori pe terenul de antrenament din cantonamentul nationalei sudamericane, in sfertul de ora deschis presei.

Miercuri, Cavani nu a aparut in fotografiile difuzate de federatia uruguayana pe retelele de socializare, ceea ce dadea de inteles ca el nu va juca impotriva Frantei. Presa uruguayana estima ca ar fi nevoie de un "miracol" pentru ca atacantul sa poata evolua vineri.

Atacantul de 32 de ani a fost inlocuit in repriza a doua a meciului cu Portugalia (2-1) din optimi de finala, in care a marcat golurile echipei sale. In cazul in care Cavani nu va putea juca, el va fi inlocuit de Christian Stuani, atacantul echipei spaniole Girona.

Uruguay si Franţa se vor intalni vineri, de la ora 17:00, la Nizhni Novgorod in primul sfert de finala al Cupei Mondiale din Rusia.