VIDEO Peru - Danemarca 0-1 | Poulsen a marcat dupa un contraatac-blitz! Sud-americanii au ratat un penalty

peru danemarca Cupa Mondiala Cupa Mondiala 2018 rezultate cupa mondiala rezultate cupa mondiala 2018 Cupa Mondiala 2018 ACUM LIVE Peru - Danemarca 0-0 | Sud-americanii rateaza un penalty in prelungirile primei reprize: lovitura de la 11 metri, dictata dupa interventia VAR

Min 84
Sutul lui Farfan, din 11m central, respins incredibil de Schmeichel.
Min 79
Guerrero, la un pas de golul Campionatului Mondial! Reluarea sa cu calcaiului, trece putin pe langa.
Min 69
Ocazie uriasa ratata de Peru: Farfan nu ajunge la mingea trimisa in fata portii de Rodrigo! Mingea trece milimetric pe langa.
Min 62
Raspunsul sud-americanilor vine rapid, dar Schmeichel are o interventie fabuloasa.
Min 60 GOOOL Danemarca! Poulsen deschide scorul dupa un contraatac blitz purtat de Eriksen.
Min 57
Ocazie uriasa ratata de Peru. Doi jucatori se incurca reciproc si mingea trece mult pe langa
Min 46 Inceput repriza a doua!

Min 45+2 Final de prima repriza!
Min 45+1
Cueva rateaza lovitura de la 11 metri. Sut mult peste poarta.
Min 44
Poulsen, interventie neglijenta in careu. Arbitrii dicteaza penalty dupa ce au cerut ajutorul VAR.
Min 39
Schone, inlocuitorul lui Kvist, trage puternic din afara careului. Gallese retine in 2 timpi.
Min 36
Kvist este scos pe targa si transportat la ambulanta.
Min 32
Probleme pentru Kvist care are nevoie de ingrijiri medicale.
Min 20
Si danezii cer penalty! Brigada de arbitri nu dicteaza 11 metri nici la aceasta faza.
Min 13
Schmeichel respinge cu dificultate sutul lui Carrillo plasat pe coltul lung.
Min 8
Sut puternic al lui Yotun de la 30 de metri. Schmeichel retine cu dificultate.
Min 3
Jorgensen il trage de tricou pe Farfan in careu. Peru cere penalty, arbitrii lasa jocul sa continue.
Min 1 Start de meci!

Echipele de start:

Peru: Gallese - Advincula, Rodriguez, Ramos, Trauco - Tapia, Yotun - Carrillo, Cueva, Flores - Farfan

Danemarca: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Stryger - Kvist, Eriksen, Delaney - Yurary, N. Jorgensen, Sisto

Peru - Danemarca ar putea fi meciul care decide ocupanta locului 2 in Grupa C. Franta e marea favorita a grupei.

Peru revine la un Campionat Mondial dupa o pauza de 36 de ani. Cea mai buna performanta a celor din Peru la un Campionat Mondial este calificarea in sferturi la editia din 1970.

Danemarca este la a cincea prezenta la un turneu final. Danezii au ajuns cel mai departe in sferturi, la Cupa Mondiala din 1998.