VIDEO „Ce n'est pas possible!” Francezii, uluiți de ratarea cu poarta goală a lui Rareș Ilie în meciul cu Maccabi Tel-Aviv

Rares Ilie Maccabi Tel-Aviv OGC Nice Conference League
Data publicarii: Vineri 19 August 2022, 09:19
Data actualizarii: Vineri 19 August 2022, 10:07

Rareș Ilie a început titular meciul dintre Nice și Maccabi Tel-Aviv din playoff-ul Conference League, însă nu a putut să-și ajute echipă să evite înfrângerea.

OGC Nice a fost învinsă în deplasare de Maccabi Tel-Aviv cu scorul de 1-0. Singurul meci al partidei a fost marcat de Stipe Perica, în minutul74.

Rareş Ilie, care a primit un cartonaş galben în minutul 51, a fost schimbat în minutul 64, la scorul de 0-0. Fotbalistul român a fost la un pas de deschiderea scorului în minutul 21, însă a tras pe lângă, cu poarta goală, lucru care i-a uluit pe francezi. „Este imposibil”, au reacționat aceștia.

„Ce ocazie, încă o dată! Delort este găsit excelent în profunzime și își încearcă norocul dintr-un unghi închis. Mingea lovește bara, apoi sare la Rareș Ilie, care are toată poarta în față dar este luat prin surprindere de fază și dă pe lângă poartă. Ce n'est pas possible... (În traducere: nu este posibil)”, a fost reacția francezilor la ratarea lui Rareș Ilie.

"Gimnaștii" au șansa de a reîntoarce scorul și de a se califica în grupele Conference League la ei acasă, pe Allianz Riviera. Partida se joacă joi, pe 25 august, de la 21:00. Până atunci, Nice vor face deplasarea la pe Stade Gabriel Montpied, pentru jocul din campionat cu Clermont.