"Scandalos!". Ce au remarcat bulgarii după ce FCSB i-a eliminat din Conference League

FCSB Bulgaria Conference League CSKA 1948 Sofia Conference League
Data publicarii: Vineri 04 August 2023, 09:06
Data actualizarii: Vineri 04 August 2023, 09:05

FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League, după ce a trecut de bulgarii de la CSKA 1948 Sofia, scor 4-2, la general.

După 1-0 în Bulgaria, FCSB a primit vizita lui CSKA 1948 Sofia pe Arcul de Triumf, într-un meci disputat fără suporterii. Vicecampioana României a avut emoții în repriza secundă, când oaspeții au egalat la general, însă reușitele lui Damjan Djokovic și Octavian Popescu au rezolvat calificarea.

Ce scriu bulgarii după FCSB - CSKA 1948 Sofia 3-2

Presa bulgară a criticat erorile grave din defensiva echipei lui Atanas Ribarski: "CSKA 1948 a arătat dorință și clasă, dar erorile scandaloase din defensivă au scufundat echipa la București", a titrat Sport Live.

"Greșeli, greșeli, greșeli. Aceasta a fost tema principală imediat după eliminarea lui CSKA 1948 contra lui FCSB din Conference League. Am pierdut cu 2-3, deși am condus cu 2-1. Toate cele trei goluri ale adversarilor au venit după erori grave în defensivă.

Vinovatul principal de la goluri, în special la primul și la al doilea, a fost nou-venitul Erdenis Gurishta. Ultimul gol a venit în prelungiri, după un haos general în apărare.

Antrenorul principal Atanas Ribarski s-a plâns și el de erorile grave și a explicat că acesta a fost motivul principal pentru eșecurile din tur și retur", a mai scris publicația bulgară.

Adversarele echipelor românești în turul 3 preliminar din Conference League

• FCSB - Nordsjaelland (Danemarca)
  • Farul Constanța - Flora Tallinn (Estonia)
  • Sepsi OSK - Aktobe (Kazahstan)

Meciurile se joacă pe 10 și 17 august. În cazul returului Nordsjelland - FCSB, partida se va disputa o zi mai devreme, miercuri, 16 august.