VIDEO EXCLUSIV Reacție categorică a lui Dumitru Dragomir: „A fost hoțoi” Ce l-a nemulțumit pe fostul președinte LPF

Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 11:31
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 15:30
FCSB a pierdut confruntarea cu West Ham, scor 3-1.

FCSB a arătat ca o echipă mare în primele 65 de minute, însă, partida mult prea intensă și schimbările de la West Ham, unde au intrat "greii" din Premier League, le-au dat jocul peste cap "roș-albaștrilor".

Mai mult, băieții lui Nicolae Dică s-au demoralizat complet în momentul în care Ștefan Târnovanu a cauzat un penalty, iar Dumitru Dragomir, fost președinte LPF, a contestat decizia arbitrului în exclusivitate la PRO Arena, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport.

Dragomir: „Arbitrul a fost hoțoi”

„Am fugit bine și am pasat bine, până în minutul 65, când ne-a lăsat pregătirea fizică. Puteau să ne dea mai multe, dar, să fim cinstiți: 11 metri nu a fost. Poate să spună specialistul pământului, 11 metri nu a fost.

Iar la golul trei a greșit portarul: așa nu te duci. După ce l-a scos pe Dawa, a fost acolo liniște. Puteau să dea ăia încă 2-3 goluri. La golul doi a fost o greșeală în lanț.

Primul gol i-a descumpănit. Arbitrul a fost hoțoi. Mă păcălește el pe mine? O greșeală ca asta îți ia din energie. Și ei au văzut că nu a fost, doamne iartă-mă. E fault la portar.”, au fost cuvintele lui Dumitru Dragomir.

West Ham - FCSB 3-1

FCSB a condus timp de 35 de minute pe London Stadium, grație golului marcat de Andrei Cordea. În partea a doua, Bowen a restabilit egalitatea după un penalty controversat acordat de centralul partidei, Benoit Bastien.

În minutul 74, Emerson a dus scorul la 2-1, cu un șut puternic din interiorul careului, iar Antonio a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 3-1 pentru West Ham, iar vicecampioana României se pregătește acum pentru meciul cu Anderlecht, de joia viitoare.