VIDEO Reacția lui Adrian Mutu după ce a calificat-o pe Neftchi Baku în turul al treilea al preliminariilor Conference League

Adrian Mutu Neftchi Baku preliminarii conference league Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 04 August 2023, 08:55
Data actualizarii: Vineri 04 August 2023, 09:00

Neftchi Baku a jucat cu Zeljeznicar în turul al doilea al preliminariilor UEFA Conference League, scor general 4-2.

Echipa lui Adrian Mutu a obținut o remiză în manșa tur, scor 2-2, astfel că era obligată să câștige returul pentru a-și asigura calificarea. Scorul a fost deschis de azeri, în minutul 20, prin Saief, iar în minutul 68, Israfilov a dublat avantajul.

Astfel, echipa lui Adrian Mutu va juca în turul al treilea al preliminariilor UEFA Conference League împotriva grupării din Turcia, Beșiktaș.

Ce a spus Adrian Mutu după victoria cu Neftchi Baku

Antrenorul român a vorbit și despre duelul următor din preliminariile, dar și despre victoria obținută.

„Vor fi două meciuri frumoase, Beșiktaș e un oponent puternic, însă avem meci în campionat până atunci. De mâine ne vom gândi la acel meci. Intrăm treptat în formă. Avem doi tineri atacanți, însă dorim să transferăm încă un atacant, astfel încât să crească competiția.

Nu îmi doresc să compar fotbaliștii, respect munca fiecărui antrenor, am luat totul de la zero. Nu îmi doresc să mă plâng de fotbaliștii de aici, sunt jucători puternici și experimentați în lot. Jucătorii mei înțeleg sarcinile foarte bine și le îndeplinesc. Scopul este să câștigăm titlul, însă nu este ușor”, a declarat Adrian Mutu conform qol.az